اخبار

 یکه تازی مینی مرسدس در خیابان های 2020

 یکه تازی مینی مرسدس در خیابان های 2020|کالاسودا

کالاسودا -  یکه تازی مینی مرسدس در خیابان های 2020|کالاسودا

کالاسودا_شرکت مرسدس در نظر دارد به زودی از مینی اتوموبیل خود ران مجموعه خود رونمایی کند. خودرویی که قرار است تا سال 2020 به تولید انبوه برسد .

مدتی است که گروه خودروسازی بنز با هدف توسعه شهر های الکترونیک روی پروژه هایی متمرکز شده است که اغلب ماهیتی الکترونیک دارند.

بخشی از این برنامه با هندف تولید مرسدس بنز مینیاتوری Daaimler طراحی شده است . این خوروی کوچک و مینیاتوری، می تواند در نقش وسیله نقلیه ای که مسافران را جا به جا می کند نیز عمل کند.

در طراحی فعلی و نسخه جدید این خودرو، به جای آن که از درهای معمول و شایع خودرو استفاده شود، از نوعی پنل شیشه ای هوشمند به عنوان جایگزین استفاده شده است. درواقع در طراحی مجدد این خودرو، تاکید بر ویژگی های بصری چندین برابر ویژگی هیا عمومی دیگر است. استفاده از صفحه تلویزیون در بخش فوقانی داشبورد و تغییرات زیبا در بخش پیشین سپز از مهم ترین ویژگی های زیبای این محصول محسوب می شود . ویژگی هایی که به نامSmart Vision EQ ForTwo  شناخته می شوند.

این محصول هوشمند نخستین بار در ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش عمومی گذاشته شد .درواقع EQ ForTwo یک وسیله نقلیه الکتریکی مخصوص  است که برای حمل دو مسافر طراحی شده است. جالب ترین موضوع در مورد این خودرو را می توان قابلیت اتصال به تلفن همراه کاربر و ارزیابی موقعیت مکانی و سایر اطلاعات مهم دانست. موضوعی که اغلب کاربران را به یاد فیلم های علمی/تخیلی می اندازد.

 یکه تازی مینی مرسدس در خیابان های 2020|کالاسوداویژگی های کلی

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، یکی از مهم ترین ویژگی های جالب این خورو را می توان درب های شیشه ای دانست. درب های شیشه ای Daimler به عنوان “سطوح طرح ریزی” توصیف شده اند . اما این عبارت چه مفهومی دارد ؟

با کمک این قابلیت می توان پیام های مهم را به کاربران خودرو انتقال داده و از این طریق نوعی رابطه کاربری هوشمند بین مسافران و راننده و البته عابران پیاده ایجاد کرد.

 یکه تازی مینی مرسدس در خیابان های 2020|کالاسوداچشم انداز هوشمند EQ ForTwo

یکی از مهم ترین ویژگی های هوشمند صفحه نمایش این خودرو ، قابلیتی است که به مسافران نشان می دهد چه ویژگی های مشترکی دارند . جالب اینجاست که در کل این فرایند مسافران نقش خاصی ایفا نمی کنند و صرفا ناظر تبادل اطلاعات سیستم های هوشمند پیش روی خود هستند.

سیستم هوشمند اشتراک گذاری به مسافران کمک می کند تا ضمن به اشتراک گذاری تجربیات خود ، نوعی همگامی ارزشمند کسب کنند و حتی خاطرات سفر مشترکان را به سرعت با یکدیگر مطرح کنند.

آنت وینکلر،  مدیر اجرایی این پروژه هوشمند  می گوید : “چشم انداز هوشمند EQ ForTwo بخشی از چشم انداز ما ازحمل و نقل  شهری جهان  آینده است؛ این خودرو کاملا مستقل، با حداکثر توانایی های ارتباطی، دوستانه، کاملا شخصی قابل تنظیم و، البته متکی به برق است .

اگرچه این خودرو خودران است ، اما هنوز هم می توان اطمینان داشت که این خودرو استقلال راننده را حفظ کند .پیش بینی می شود از طریق این وسیله نقلیه هر 1.4 ثانیه  2.6 میلیون کاربر جابه جا شوند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا