آخرین تلاش‌های گوگل علیه پرونده ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا

0
83

روز پنج شنبه به دنبال درخواست یکی از قضات برای رسیدگی به مشکلات کمپانی گوگل و ” نقض آشکار” آن در برابر ارائه خدمات و تبلیغات و قانون ضد انحصارطلبی، شرکت گوگل با یک جریمه 2.6 میلیارد دلاری مواجه شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، اظهارات Colm Mac Eochaidh، یکی از 5 قاضی هیئت رئیسه کمسیون ضدانحصار اتحادیه اروپا، در روز دوم جلسه دادرسی سه روزه در دادگاه عمومی اروپا در حالی صورت گرفت که گوگل به دنبال رد کردن اولین مجازاتهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا است. این دادگاه معتقد است رویکرد گوگل ناقض قوانین اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با انحصار بود و باید جلوی آن را بگیرد.

کمیسیون اروپا در تصمیم خود برای تحمیل جریمه 2.4 میلیارد یورویی (2.6 میلیارد دلار) گفت: بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنتی جهان به ناحق با رویکر خود در زمینه ارائه خدمات و قیمت‌ها، کمپانی‌های کوچک‌تر اروپایی را تحت فشار قرار می‌دهد.

قاضی ایرلندی Mac Eochaidh با این دادخواست موافقت کرد.

وی گفت: “برای من، این مورد واقعاً قابل رویت است. این نکته بسیار مهمی است. کاملاً آشکار است که چه اتفاقی افتاده است. گوگل خدمات خود را ارتقا داده و این باعث تنزل دیگر شرکت‌ها شده است.” “این یک نقض آشکار است.”

Mac Eochaidh به طور مکرر از گوگل سؤال می‌کرد که چرا سایر رقبای کوچک خود را وادار کرده تا از ارائه شکایت به اتحادیه اروپا امتناع بورزند.

وکیل گوگل کریستوفر توماس به دلیل عدم توجه به نقش آمازون در راستای آسیب رقابتی ناشی از اقدامات گوگل، به کمیسیون انتقاد کرد.

توماس هاپنر، وکیل چند شاکی آلمانی گفت: سیستم عامل‌های تجاری و CSS  به سادگی نیازهای مختلف فروشندگان آنلاین را برآورده می‌کنند. این نیازهای متفاوت بدان معنی است که CSS ها به راحتی نمی‌توانند به سیستم عاملهای تجاری تبدیل شوند و برعکس.”

“تمام داستان سرایی‌های گوگل مبنی بر اینکه رفتار محکوم شده آن ابزاری برای رقابت با آمازون است، فایده‌ای ندارد.”

انتظار می‌رود قضات سال آینده حكم خود را صادر كنند كه قابل تجدید نظر در دیوان عدالت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از