آدم فضایی ها زبان ما را می فهمند!

کالاسودا_آدم فضایی ها زبان ما را می فهمند. این یک خبر کوتاه اما بسیار مهم است. آدم فضایی ها یا بیگانگان فضایی می توانند سخنان ما را ادراک کنند. اما چگونه؟

بر اساس پژوهش برخی از پژوهشگران ایالات متحده، آدم فضایی ها، می‌توانند به زبان انسان‌ها صحبت کنند. بنابراین رمزگشایی پیام های آدم فضایی ها کار سختی نخواهد بود.

بر اساس نتایج این پژوهش ها، می توان به برخی زبان های فضایی از همین حالا مجهز شد. در این پژوهش تعدادی معما به دانشجویان کالجی داده شد که به زبان لینکاس رمزگذاری شده بود. لینکاس زبانی ساختاری است که برای آدم فضایی ها قابل فهم در نظر گرفته شده است.

به گفته یکی از پژوهشگران این طرح :باید از همه کمک بگیریم؛ ما به همه مردم نیاز داریم؛ باید برای هر پیام چند مجموعه‌ معنی و مفهوم تولید کنیم.

دانشجویان مسائل ساده مانند توابع ریاضی ساده را به‌راحتی حل کردند اما وقتی مفاهیم پیچیده‌تر شدند، پاسخ دادن به سوالات نیز دشوارتر شد.برای مثال یک استاد  معادله‌ محیط دایره را با نمایه رمزی «pi» به دانشجویان ارائه کرده بود. سپس از آنها خواست که کلمه واقعی را حدس بزنند.

اغلب این حدس‌ها و گمان‌ها پیرامون پیامی بود که توسط یک انسان نوشته شده بود. بدون شک رمزگشایی از پیام موجودات بیگانه سخت‌تر خواهد بود؛ بیگانگانی که از منظومه شمسی دیگر آمده‌اند و هیچ تاریخچه تکاملی و فرهنگی مشترکی با ما ندارند. ممکن است این موجودات برای تقابل با محیط اطراف و برقراری ارتباط از ادراک متفاوتی کمک بگیرند؛ حتی امکان دارد این موجودات دارای تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری از ما باشند.

نظر شما چیست ؟ آیا گپ زدن با آدم فضایی ها و پرسش در خصوص اسرار فضا و محیط کهکشان ها کار ساده ای خواهد بود و یا پیچیده تر از این است که با معما و تلاش دانشجویان قابل دستیابی باشد؟

                                                   با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید