آسمان آبی شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت‌های دانش بنیان در ایران همچنان از تسهیلات ویژه دولت برخوردار می شوند تا بتوانند جایگاه مناسبی در اقتصاد ایران پیدا کند.

به گزارش خبرنگار کالاسودا شرکت های دانش بنیان در ایران از دو سال گذشته رونق خاصی پیدا کرده‌اند و با همراهی استارتاپ ها و شتاب دهنده ها مورد توجه ویژه نهادهای قرار گرفته اند که می تواند از آنها حمایت کند در همین رابطه در سال ۹۷ هفت اعلام شده که ۲۰ هزار میلیارد تومان به این شرکت‌ها تحصیلات داده شده و حالا هم آمار جدیدی از حمایت ویژه دولت از این شرکت ها منتشر شده است.
در این باره اعلام شده که بیش از ۲۰۰۰ شرکت دانش بنیان برای استفاده از معافیت مالیاتی سال مالی ۹۷ معرفی شده اند.

معافیت های مالیاتی که شامل حال شرکت های دانش بنیان شده، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شده است.

این حمایت موجب می شود که این شرکت ها بتوانند با استفاده از این ظرفیت ها، به شکلی ساده‌تر مسیر حرکت به سوی یک بنگاه اقتصادی رشد یافته را طی کنند.

این اقدام دولت در اجرای ماده قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است که برابر قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، درآمد مشمول مالیات شرکت های دانش بنیان که در اثر قراردادها و فعالیت های تحقیق و توسعه حاصل شده و یا آنکه به خاطر تجاری سازی محصولات حوزه فناوری های برتر به وجود آمده است از مالیات بر درآمد معاف خواهد بود.

به طور مشخص شرکت های دانش بنیان مشمول معافیت ۲۲۸۱ عدد است که بر اساس قانون « حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات » ، درآمد آن ها می تواند با تایید معاونت علمی به مدت ۱۵ سال از موضوع ماده ۱۰۵ قانون مالیات های مستقیم معاف شود .

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها