آلمانی‌ها به 5جی هوآوی نه گفتند

مشکل جدید هواوی : تردید آلمان در مورد همکاری در شبکه‌های 5G

هایکو ماس (Heiko Maas) وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه در مورد اینکه آیا شرکت چینی هوآوی می‌تواند در توسعه و ساخت شبکه داده نسل پنجم این کشور 5جی (5G) مشارکت داشته باشد یا خیر؛ با شک و تردید حرف زد. به  گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، هایک ماس به خبرنگاران در برلین گفت؛ که هوآوی به دلیل قوانین امنیت ملی خود، شرکتی وابسته به دولت چین است و ممکن است مجبور شود اطلاعاتی را به دولت خود منتقل کند. ازآنجایی‌که ما در حال تست قابلیت‌های امنیتی جدیدی در اینترنت 5جی هستیم؛ ممکن است هواوی نتواند آن را بپذیرد و این اقدامات امنیتی را اعمال کند.

هایک ماس خاطرنشان کرد که در این آزمایش، مقامات آلمانی بررسی می‌کنند که آیا شرکت مذکور می‌تواند به این قانون پایبند باشد؟ تا درنهایت اطلاعات و داده‌های حفاظت‌شده امن نگه‌داشته شوند و در اختیار دولت چین قرار نگیرند.

اظهارات وزیر امور خارجه هشدار مهمی است که نشان می‌دهد؛ برلین در مورد همکاری با هواوی رویکرد سختی را در پیش‌گرفته است و ممکن است فروشنده تجهیزات چینی را حداقل از برخی قسمت‌های شبکه 5جی کشور خود محروم کند.

قابلیت‌های امنیتی جدیدی در اینترنت 5G هستیم

جنگ میان آمریکا و هواوی

ایالات‌متحده آمریکا نیز در حال فشار بر روی متحدان خود است تا از همکاری با این کشور چینی سرباز بزند. هوآوی هم‌اکنون توانسته 28 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص دهد و این رقم بسیار قابل‌توجه است. امریکا معتقد است که این شرکت دارای یک سری روابط مخفیانه است که می‌تواند شرایطی فراهم کند که چین از کشورهای دیگر جاسوسی کند.

بیشتر کاربران آلمانی مشتریان هواوی به‌حساب می‌آیند؛ بنابراین در صورت ممنوعیت فروش این گوشی‌های چینی در آلمان، ممکن است هم ازنظر زمان و هم ازنظر مالی، هزینه‌های زیادی به راه‌اندازی شبکه‌های 5جی اضافه شود.

مقامات آمریكا همچنین ادعا کرده‌اند كه طبق قانون اطلاعات ملی چین، همه شهروندان و شرکت‌ها ملزم به همکاری در تلاش‌های جاسوسی دولت هستند و طبق قوانین و در صورت نیاز، باید این اطلاعات را در اختیار دولت چین قرار دهند.

این شرکت چینی مستقر در شنزن ادعاهای واشنگتن در مورد هوآوی را تکذیب کرده است و این ادعاهای امریکا، مبتنی بر جاسوسی هواوی را تنها جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین می‌داند. بااین‌حال باید منتظر بمانید که آیا این شرکت چینی می‌تواند در مقابل ادعاها واشنگتن و برلین سهم بازار خود را حفظ کند؟

جنگ میان آمریکا و هواوی

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها