اخبار

آمازون در جستجوی پایگاه های جدی تر در آمریکای شمالی است

آمازون در جستجوی پایگاه های جدی تر در آمریکای شمالی است|کالاسودا

کالاسودا - آمازون در جستجوی پایگاه های جدی تر در آمریکای شمالی است|کالاسودا

کالاسودا_ خردهن فروشی آنلاین شناخته شده و بزرگ آمازون در پی دستیابی به دومین پایگاه شناخته شده خود است . پایگاهی که قرار است در نقش مکمل پایگاه فعلی امازون در سیاتل باشد .

جالب ترین نکته در خصوص این حرکت،راهکار آمازون برای رسیدن به جایگاه موردنظرش است . درواقع بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان، برای یافتن پایگاه جدید خود از یک  پروسه آنلاین جذاب برای دعوت صاحبان کسب و کار برای پیوستن به توسعه شمال آمریکا استفاده کرده است .

 بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان، پروسه دعوت از  شهرها را برای میزبانی دومین ستاد آمریکای شمالی باز خود از طریق درگاه اینترنتی اش پیگیری می کند .

بر اساس آمارها، آمازون 5 میلیارد دلار  را صرف جستجو برای خبق پایگاه جدیدش در آمریکای شمالی خواهد کرد . جالب است که مسبر حرکت جستجو از آمریکای شمالی تا کانادا گسترده است ..

جف بیسوس، موسس آمازون و مدیر اجرایی این شرکت در خصوص این نقشه اسرارامیز می گوید ؛ پروژه ما برای تقویت و ایجاد پایگاه در آمریکای شمالی بخشی از اهداف بلند مدت ما در توسعه تجارت الکترونیک است .

اما در کنار مزایای مالی ستاد جدید برای آمازون این شرکت می تواند تحت لوای پروژه جدیدش برای صدها نفر اشتغالزایی کند . موضوعی مهم که حتی می تواند به لحاظ کارافرینی نیز حائز اهمیت بسزایی تلقی شود .

افزون بر این ها حضور شرکت برجسته و مهمی مثل آمازون در یکی از ایالت های آمریکا می تواند نقشی کلیدی در افزای قیمت املاک منطقه ایفا کند .

درواقع حضور آمازون در این منطقه نه تنها به اشتغالزایی و توسعه مشاغل کمک می کند، بلکه به توسعه ساخت و ساز و افزای تجارت نیزکمک خواهد کرد .

آمازون برآورد می کند که تنها در شش سال گذشته 38 میلیارد دلار سود آوری  اضافی برای اقتصاد سیاتل به ارمغان آورده است. این شرکت می گوید: “هر دلار سرمایه گذاری شده توسط آمازون در سیاتل، 1.40 دلار دیگر برای اقتصاد شهر تولید می کند.”

جالب است که امازون برای حضور در شهر انتخابی  جدید خود بسیار متوقع است . گرچه شاید انتظار بی جایی هم نباشد که آمازون انتظار داشته باشد در ازای سود اوری سالیانه چشمگیرش ، تعدادی از ترجیحات اصلی مثل فاصله 45 دقیقه ای تا فرودگاه، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی (مانند تراموا یا ایستگاه مترو) و حداقل 500000 فوت مربع فضای اداری در دسترس را در اختیار داشته باشد .

مطالب مرتبط

برو بالا