آمریکایی‌ها 96 بار در روز گوشی خود را چک می‌کنند

0
765

یکی از عادات امروزی همه‌ی ما انسان‌ها، چک کردن گوشی همراه هر چند دقیقه یک بار است. از این رو وجود آلودگی‌های زیاد از جمله کروناویروس بر روی این سطوح می‌تواند تهدید کننده باشد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از notebookcheck، گوشی‌ها می‌توانند منبع آلودگی‌ها باشند و در صورتی که شما در روز چندین بار گوشی‌تان را لمس کرده و آن را بررسی کنید ممکن است این آلوگی ها از جمله کروناویروس به بدنتان منتقل شود.

موسسه تحقیقاتی Asurion نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ساکنان ایالات متحده در سال 2019 هر 10 دقیقه گوشی‌های خود را چک می‌کنند. علاوه بر این، بیش از 40٪ از پاسخ دهندگان این مطالعه اعتراف کرده‌اند که گوشی‌های همراه خود را به مکان‌های مانند توالت و حمام نیز می‌برند. یافته‌هایی از این قبیل به ما یادآوری می‌کند که باید که بیشتر از هر وسیله‌ی دیگر؛ این سطوح را ضد عفونی کنیم.

در جهانی که هر روز بر تعداد مبتلایان به کروناویروس در آن زیادتر می‌شود؛ بهتر است اقدامات محافظه‌کارانه مانند شست‌و‌شوی دست‌ها و ضدعفونی کردن سطوح به مراتب بیشتر انجام شود. متأسفانه بسیاری از علاقه مندان به فناوری، دستگاه‌های محبوب مورد نیاز خود را بدون آنکه ضد عفونی کنند؛ هر چند دقیقه یک بار لمس می‌کنند و این خطرناک است.

یک مطالعه منتشر شده توسط Asurion نشان می‌دهد که ساکنان ایالات متحده ممکن است تلفن‌های هوشمند خود را تا 96 بار در روز یا به طور متوسط حداکثر هر 10 دقیقه یک بار لمس کنند. این نتیجه از تجزیه و تحلیل پاسخ‌های به دست آمده از سال 1998 ، کاربران گوشی‌های هوشمند به دست آمده است. ناشران آن نیز ادعا می‌کنند که 45 درصد آمریکایی‌ها حداقل یک بار گوشی‌های خود را در مکان‌های مانند توالت برده‌اند.

علاوه بر این، حتی 60٪ از این افراد دستگاه‌های الکتریکی خود را در رستوران‌ها بر روی میز رها می‌کنند. Asurion همچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها پیشنهاد می‌کند به طور منظم سطح و بدنه گوشی را تمیز کنید. چندین روش برای انجام این کار به طور مؤثر وجود دارد، استفاده از الکل ایزوپروپیل (فقط مراقب پورت‌ها باشید) و همچنین محفظه‌های ضد عفونی با اشعه ماوراء بنفش که مخصوص دستگاه‌های موبایل طراحی شده‌اند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها