اخبار

آمریکایی ها، به اخبار رسمی اعتماد ندارد

آمریکایی ها، به اخبار رسمی اعتماد ندارد|کالاسودا

کالاسودا - آمریکایی ها، به اخبار رسمی اعتماد ندارد|کالاسوداکالاسودا_بر اساس آمارهای رسمی رویترز بیش از 2 سوم آمریکایی تبارها به جای تمرکز بر رسانه های رسمی خبری،اطلاعات خود  را از شبکه های اجتماعی مجازی کسب می کنند.

این روزها در دست داشتن تلفن همراه و بررسی خبرها از طریق وب سایت های مختلف،موضوعی عجیب نیست . اما این که خبرهای رسمی و دولتی از دید مخاطبان قابل اعتماد ارزیابی نشود و آنان برای بررسی خبرها از شبکه های مجازی استفاده کنند، موضوعی ناخوشایند است .

بر اساس آمارهای جدید ، این روزها بالغ بر دو سوم افراد بزرگسال در آمریکا برای دریافت اخبار از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، امری که نشانگر اقبال گسترده به این پدیده برای افزایش اطلاعات از رویدادهای محیط اطراف است.

بر اساس این  بررسی، برای اولین بار حدود 55 درصد از مردم 50 سال به بالا در آمریکا از شبکه های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. این رقم در سال 2016 برابر با 45 درصد بود.

به عبارت دیگر از هر 10 بزرگسال آمریکایی دو نفر این کار رادر اغلب مواقع و به صورت پیاپی  انجام می دهند و 67 درصد مردم هم حداقل برخی اخبار خود را از این طریق و با مراجعه به فیس بوک، توییتر و اسنپ چت دریافت می کنند. این رقم در سال 2016 برابر با 62 درصد بود.

اما یکی از موارد مهم در این بررسی حضور میانسال است . درواقع رشد این رویکرد به خصوص در میان آمریکایی های مسن، با سطح تحصیلات کمتر و غیرسفید قابل توجه است. البته هنوز هم میزان استفاده افراد زیر 50 سال از شبکه های اجتماعی برای دریافت اخبار بیشتر است و به عنوان مثال 78 درصد  این افراد گفته اند از شبکه های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند که از سال 2016 به این سو بدون تغییر باقی مانده است.

در میان شبکه های اجتماعی مختلف فیس بوک مورد توجه 45 درصد از بزرگسالان آمریکایی است و یوتیوب با 18 درصد در رتبه دوم و توییتر با 11 درصد در رتبه سوم است.

نظر شما چیست؟آیا شبکه های اجتماعی برای نشر خبر قابل اعتمادند ؟

مطالب مرتبط

برو بالا