آموزش استفاده از دو یا چند مانیتور در ویندوز 11

استفاده از دو یا چند مانیتور در حین کار می‌تواند بهره وری شما را افزایش دهد؛ در این مقاله می‌توانید روش تنظیم دو یا چند مانیتور در ویندوز 11 را یاد بگیرید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، در این مقاله روش تنظیم دو مانیتور آموزش داده می‌شود؛ اما اصول اولیه برای سه یا حتی چهار نمایشگر یکسان است.

برای شروع تنها کاری که باید انجام دهید این است که مانیتور دوم را با استفاده از کابل اتصال خود به رایانه شخصی، یا دسکتاپ یا لپ تاپ وصل کنید.

تنظیم دو یا چند مانیتور در ویندوز 11

به‌طور پیش‌فرض، ویندوز قادر است مانیتورهای شما را در حالت آینه در دستگاه دیگر نشان دهد؛ یعنی دقیقاً همان محتوا در مانتیور دوم ظاهر می‌شود.

برای تغییر این مورد، تنظیمات را از طریق منوی استارت باز کنید.

بررسی کنید که “System” در صفحه ناوبری سمت چپ انتخاب شده است. سپس روی “Display” در پنجره اصلی کلیک کنید.

مانیتور با برچسب “1” پنجره اصلی شما است، در حالی که مانیتور دوم برچسب “2” دارد.

اگر ویندوز مانیتور دوم شما را در سمت راست نشان می‌دهد، و شما می‌خواهید آن را در سمت چپ قرار دهید، کافی است آن را از سمت راست مانیتور اصلی به سمت چپ بکشید و رها کنید و دکمه «Apply» ظاهر شده را فشار دهید.

اگر نمی‌دانید کدام مانیتور ، مانیتور اصلی شما است؛ دکمه «Identify» را در زیر نمادها فشار دهید.

درست در زیر نمادهای مانیتور (1 و 2) و در کنار گزینه‌ی «Identify»، یک منوی کشویی وجود دارد. روی آن کلیک کنید و چندین گزینه از جمله: Duplicate This Displays، Extend This Displays، Show Only On 1، Show Only On 2 و غیره را مشاهده خواهید کرد.

گزینه‌ی مورد نظر “Extend This Displays” است. به این ترتیب هر دو صفحه نمایش به یک دسکتاپ بزرگ تبدیل می‌شوند.

در مرحله بعد، روی “Multiple Displays” کلیک کنید. اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید یا ویندوز به اشتباه یک صفحه نمایش را به عنوان مانیتور اصلی شما شناسایی کرده می‌توانید از این بخش استفاده نمایید.

مثلاً، اگر می‌خواهید مانیتور خارجی در لپ تاپ اصلی باشد. مانیتور خارجی را در تنظیمات هایلایت کنید؛ سپس در قسمت Multiple displays، روی «Make This My Main Display» کلیک کنید.

اگر گزینه خاکستری است، آن صفحه نمایش از قبل نمایشگر اصلی شما بوده است.

تنظیم وضوح صفحه نمایش و نرخ تازه سازی

ویندوز 11 به‌طور پیش‌فرض، رزولوشن مانیتور اصلی شما را تشخیص دهد. به Settings > System > Display > Display Resolution بروید و رزولوشن صحیح را در منوی کشویی پیدا کنید.

اگر یک مانیتور بازی با نرخ تازه سازی بالا مانند 75 هرتز، 144 هرتز یا 164 هرتز دارید، باید آن را تنظیم کنید.

به‌طور پیش‌فرض، ویندوز فقط مانیتورهای شما را شناسایی کرده و روی ۶۰ هرتز تنظیم می‌کند. برای افزایش نرخ تازه سازی باید به Settings > System > Display > Related settings > Advanced Display بروید.

این صفحه دارای یک گزینه با عنوان «Choose a refresh rate» و یک منوی کشویی است. اگر مانیتور شما از نرخ بالا پشتیبانی می‌کند، با کلیک بر روی این منو، گزینه‌های دیگر نمایش داده می‌شود.

استفاده از HDR

روی مانیتوری که می‌خواهید تنظیم کنید کلیک کرده وبه مسیر Settings > System > Display بروید و سپس به بخش «Use HDR» رفته، و در نهایت نوار «استفاده از HDR» را On کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها