آموزش استفاده از کارتخوان برای پزشکان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پزشکان که قرار بوده از ۲۳ مرداد در مطب های خود از کارتخوان استفاده کنند به بهانه عدم آشنایی با کارتخوان این طرح را اجرا نکردند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، مشاغل پزشکی که به طرق مختلف استفاده از کارتخوان را برای دور زدن مالیات ممنوع کرده بودند طبق اعلام سازمان امور مالیاتی می بایست از ۲۳ مرداد از POS استفاده می کردند. اما حالا نامه ای دست به دست در فضای مجازی می چرخد که مربوط به سازمان نظام پزشکی است و خبر از اجرایی نشدن این طرح دارد.

در این نامه از سازمان امور مالیاتی خواسته شده که مهلتی برای آموزش استفاده از کارتخوان برای مشاغل پزشکی داده شود.

این مساله توجه شهروندان را جلب کرده و به عنوان موضوعی طنز در فضای مجازی به آن پرداخته می شود زیرا استفاده از کارتخوان بسیار راحت است و همه افراد امکان استفاده از آن را بدون آموزش دارا هستند.

چرا مطب ها از کارت خوان نداشتند؟

بسیاری از مطب های پزشکان به دستگاه کارت خوان مجهز نبوده اند. این مراکز به منظور عدم ارائه اطلاعات تراکنش های صورت گرفته در مطب ها به سازمان امورمالیاتی، هزینه ویزیت را به صورت نقدی از بیماران دریافت می کنند.

این اقدام پزشکان پس از آن صورت گرفت که سال گذشته در پی رسیدگی نمایندگان مجلس به لایحه بودجه، قانون “الزام پزشکان به نصب دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها”برای شفافیت گردش مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان تصویب شد.

این مصوبه مجلس برای این بود که طبق آمار سازمان امور مالیاتی پزشکان ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات می‌پردازند، در حالیکه بر اساس گزارشات سازمان امور مالیاتی پزشکان باید سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کنند و طبق آمار مرکز پژوهش‌ها پزشکان باید ۶۸۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کنند که میزان پرداختی آنها بسیار کمتر از آمار ذکر شده این ۲ نهاد است.

پس از این اقدام مجلس، پزشکان اعتراض های زیادی انجام دادند اما در نهایت گویی اعتراض های آن ها راه به جایی نبرده و مطب ها ملزم به نصب کارت خوان شده اند.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار