آموزش به اشتراک گذاری موقعیت مکانی در واتساپ و اپلیکیشن‌های مشابه

اگر دوست دارید موقعیت مکانی خود را در سفر به اشتراک بگذارید؛ برنامه‌های کاملاً معدودی وجود دارند که امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ iOS و هم Android  نیز دارای ویژگی‌های اشتراک محلی هستند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از lifehacker، برای اینکه این ویژگی‌ها در هر برنامه‌ای کار کنند، باید اشتراک گذاری موقعیت مکانی برای هر برنامه را به صورت جداگانه در تنظیمات دستگاه خود فعال کنید.

در اندروید به مسیر Settings > Location > App permission بروید. برای تغییر و حذف مجوزهای دسترسی موقعیت مکانی توسط برنامه‌ها، بر روی برنامه مورد نظرتان کلیک کنید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده در واتساپ

برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی در واتساپ، یک مکالمه را از لیست چت خود باز کرده و روی گوشه سمت چپ پایین بر روی علامت به علاوه کلیک کنید. موقعیت مکانی را انتخاب کرده و سپس بر روی اشتراک مکان لایو ضربه بزنید. شما می‌توانید مدت زمان به اشتراک گذاری از (15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت) را انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی لایو در فیسبوک مسنجر

برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی از طریق Facebook Messenger، یک چت را باز کرده و روی آیکون بعلاوه کلیک کنید و سپس نماد موقعیت مکانی را انتخاب کنید. نقشه نشان داده می‌شود؛ سپس روی ” Start Sharing Live Location” کلیک کنید تا موقعیت مکانی به مدت 60 دقیقه با دوستانتان به اشتراک گذاشته شود.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی لایو در گوگل مپ

ابتدا برنامه را باز کرده و روی نقطه آبی که نشانگر موقعیت مکانی شما است، کلیک کنید. گزینه‌ی Share your location را انتخاب کرده و نوع اشتراک گذاری را تعیین نمایید.

در این برنامه شما محدود به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در گوگل مپ نیستید. می‌توانید بر روی Select People کلیک کرده و به همه افراد موجود در مخاطبین گوگل یا دستگاه خود از طریق Google Maps یا ایمیل، موقعیت مکانی را به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با ارسال لینک موقعیت مکانی خود را در یک برنامه پیام رسان دیگر نیز به اشتراک بگذارید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها