آموزش جابه‌جایی بین دسکتاپ‌های مجازی

دسکتاپ‌های مجازی یک روش مفید برای جابجایی بین چند فضای کاری در ویندوز 10 هستند. چندین روش برای جابجایی سریع بین این دسکتاپ‌های مجازی وجود دارد که در این جا به آن می‌پردازیم.

استفاده از کلیدهای میانبر برای جابه جایی بین دسکتاپ‌های مجازی

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برای جابجایی سریع بین دسکتاپ‌های مجازی در ویندوز 10، از کلیدهای میانبر Windows + Ctrl + Arrow Arrow استفاده کنید و از کلیدهای جهت دار برای جا به جایی آن استفاده نماید.

برای مشاهده‌ی سریع دسک تاپ‌های مجازی در دسترس، Windows + Tab را فشار دهید. سپس صفحه‌ای به نام “Task View” ظاهر می‌شود که لیست ددسکتاپ‌های مجازی موجود را نشان می‌دهد.

برای استفاده از صفحه کلید برای جابجایی بین دسک تاپ‌های مجازی، Tab را فشار دهید تا یکی از تصاویر کوچک هایلات شود. سپس، با فشار دادن کلیدهای جهت دار و در نهایت اینتر، آن را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید یک دسک تاپ مجازی جدید از طریق صفحه کلید ایجاد کنید، Windows + Ctrl + D را فشار دهید یا فقط Windows + Tab را فشار داده تا Task View باز شود. با استفاده از Tab و کلیدهای جهت دار، “New Desktop” را انتخاب کنید و سپس اینتر را بزنید.

استفاده از Taskbar برای جابه جایی بین دسکتاپ‌های مجازی

اگر می‌خواهید به سرعت از طریق نوار وظیفه بین این دسک تاپ‌های مجازی حرکت کنید، روی دکمه Task View کلیک کرده یا Windows + Tab را فشار دهید. سپس دسکتاپ مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر دکمه Task View را در نوار وظیفه نمی‌بینید؛ روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و سپس روی “Show Task View Button” کلیک کنید.

میانبرهای Trackpad برای جابه جایی بین دسکتاپ‌های مجازی

ویندوز 10 به طور پیش فرض، چند حرکت لمسی چهار انگشتی را برای جابجایی بین دسک تاپ‌های مجازی در اختیار کاربر قرار داده است.

برای استفاده از آنها، همزمان چهار انگشت را روی صفحه لمسی خود قرار داده و آن‌ها را در یک جهت خاص بکشید.

  • کشیدن چهار انگشت به بالا: Task View باز می‌شود (مشابه فشار دادن Windows + Tab)
  • چهار انگشت به سمت چپ: به یک دسک تاپ مجازی با شماره پایینتر بروید.
  • چهار انگشت به سمت راست: به یک میز کار مجازی با شماره بالاتر بروید.
  • کشیدن چهار انگشت به پایین: دسک تاپ فعلی را نشان دهید.

برای فعال کردن این قابلیت‌ها، بر روی دکمه Windows در نوار وظیفه کلیک کنید و سپس نماد Gear را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات شوید. بعد، به قسمت Devices > Touchpad بروید و گزینه‌ی Four-Fingered Gestures را پیدا کنید.

در منوی “Swipes” گزینه ” Switch desktops and show deskto” را انتخاب کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها