آموزش ساخت حباب‌های غول پیکر

0
438

در این مقاله نگاهی به راز و رمز درست کردن حباب‌های غول آسا خواهیم انداخت.

به گزارش کالاسودا و نقل از Wired، همه‌ی ما عاشق حباب بازی هستیم یا حداقل یک بار این کار را در طول عمر خود انجام داده ایم. با این وجود اگر شما هم می‌خواهید حباب‌های غول پیکری را که در تلوزیون می‌بینید درست کنید، باید کمی با فیزیک و شیمی سر و کله بزنید.

بر اساس تحقیقات جدید فیزیکدان‌ها، کلید اصلی به وجود آوردن حباب‌های غول پیکر، استفاده از پلیمر‌هایی با طول پیوند‌های مختلف است.

با استفاده از این نکته، شما قادر به درست کردن صابونی خواهید بود که به حد کافی نازک است که بتواند تا حد زیادی کش آمده و حباب‌های بزرگی درست کند.

یک نکته‌ی دیگر این ات که از حلقه ای به قطر 3.81 سانتی متر استفاده کرده و با سرعت 6.9 سانتی متر درثانیه در حباب خود بدمید. اگر این مقادیر بیشتر و کمتر شوند، حباب شما خواهد ترکید.

شاید باور آن سخت باشد، اما حباب‌ها از قرن 19 تا به امروز، یکی از موضوعات جذاب و محبوب فیزیکدان‌ها بوده اند که دائما در مورد آنها تحقیقات جدیدی به ثبت می‌رسد.

اما بگذارید به سراغ دستور العمل درست کردن حباب‌های غول آسا برویم.

مواد لازم:

1 لیتر آب

50 میلی لیتر مایع شوینده

2 تا 3 گرم پودر گوار یا غلیظ کننده‌ی غذا

50 میلی لیتر الکل تمیز کننده

2 گرم بیکینگ پودر

راهنمایی:

ابتدا پودر غلیظ کننده و الکل را با هم ترکیب کنید تا زمانی که کامل حل شوند. پس از آن این ترکیب را با آب قاطی کرده و به مدت 10 دقیقه آرام هم بزنید. پس از آن بگذارید پودر غلیظ کننده ته نشین شده و سپس آنرا دوباره هم بزنید.

پس از غلیظ شدن این محلول، بیکینگ پودر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. در آخر مایع شوینده را اضافه کرده و به آرامی هم بزنید. مواظب باشید که محلول کف نکند.

در آخر یک بند حلقوی بزرگ را به همراه چوب‌های متصل به آن وارد محلول کرده و بگذارید کامل خیس شود. سپس آنرا بیرون کشیده و در هوای بازی تکان دهید تا حباب‌های غول آسای شما به آرامی از آن خارج شوند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها