آموزش ساخت آیکون سفارشی در ویندوز 10 یا 11

شما به راحتی می‌توانید با عکس، آیکون سفارشی زیبایی در ویندوز 10 و 11 بسازید؛ برای این کار به یک مرورگر وب و GIMP و یا هر ویراشگر تصویر دیگر نیاز دارد.

آموزش ساخت آیکون سفارشی در ویندوز 10 یا 11

جستجوی تصویر در گوگل

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، نمادهای جدید شما می‌تواند هر شکلی باشد و می‌توانید آن را در گوگل سرچ کنید.

عکس مورد نظر بهتر است با بالاترین وضوح، که بالاتر از 256×256 پیکسل است، انتخاب شود.

آماده سازی تصویر

در مرحله بعدی قسمت‌هایی از تصویر را که نمی‌خواهید؛ حذف کنید. در این آموزش از GIMP، ویرایشگر تصویر منبع باز و رایگان استفاده شده است.

تصویر خود را در GIMP باز کنید، سپس در سمت راست منوی لایه‌ها را جستجو کنید. احتمالاً فقط یک لایه وجود خواهد داشت، مگر اینکه چیزی مانند یک فایل PSD دانلود کرده باشید. روی لایه کلیک راست کرده و روی «Add Alpha Channel» کلیک کنید. اگر این گزینه خاکستری است، خبر خوبی است؛ تصویری که دانلود کرده‌اید از قبل یک کانال آلفا دارد.

با کلیک کردن بر روی نماد بالا سمت چپ، ابزار fussy را فعال کنید، سپس کادر “Draw Mask” را علامت بزنید.

با کلیک چپ، منطقه‌ای که به رنگ صورتی روشن انتخاب شده برجسته می‌شود و هنگامی که کلیک چپ را رها می‌کنید، ماسک صورتی ناپدید می‌شود اما منطقه شما همچنان انتخاب می‌شود. کلید Delete را بزنید تا منطقه انتخاب شده حذف شود.

در این مورد، یک بار کلیک کردن بر روی پس‌زمینه سفید کافی نیست، سه روش دارید:

  • پس زمینه سفید را تکه تکه حذف کنید.
  • Shift+Left روی هر ناحیه‌ای که توسط طرح سیاه ماریو تشکیل شده کلیک کنید و سپس همه آنها را به یکباره حذف کنید.
  • ابزار انتخاب fuzzy  را تنظیم کنید تا همه مناطق را با یک کلیک انتخاب کنید و سپس آنها را به طور همزمان حذف کنید.

حال روی File > Export As کلیک کنید و تصویر را به صورت PNG ذخیره کنید و Export را انتخاب نمایید.

ساخت آیکون

هنگامی که تصویر خود را ایجاد کردید، باید اندازه آن را درست کنیم.

اندازه‌های رایج آیکون‌های ویندوز 256×256، 48×48، 32×32، 24×24، و 16×16 است.

ابتدا با Shift + s یا با رفتن به Tools > Transform Tools > Scale اندازه تصویر را تغییر دهید.

کادری که ظاهر می‌شود، که با آن می‌توانید عرض و ارتفاع تصویر را تنظیم کنید. مقدار بزرگ‌تر را به 256 تغییر دهید، سپس روی Scale کلیک کنید.

حال باید اندازه بوم را تغییر دهیم تا 256×256 باشد. به Image > Canvas Size بروید، اندازه بوم را روی 256×256 تنظیم کنید و سپس روی resize کلیک کنید.

 

به Image > Guides > New Guide بروید و راهنما را روی 50% قرار دهید. اگر تصویر شما به صورت عمودی در مرکز نیست، از یک راهنمای افقی استفاده کنید.

راهنما به صورت یک خط آبی در وسط بوم ظاهر می‌شود؛ زمانی که با ابزار روی تصویر کلیک می‌کنید، یک ضربدر سفید در وسط تصویر ظاهر می‌شود. روی تصویر کلیک کرده و با ابزار حرکت آن را بکشید تا ضربدر تا حد امکان به خط آبی نزدیک شود.

پس از انجام این کار، روی لایه اصلی کلیک راست کرده و “Duplicate Layer” را انتخاب کنید یا روی لایه کلیک چپ کرده و Ctrl+d را بزنید.

در این مثال چهار مورد تکراری وجود دارد. روی هر لایه دوبار کلیک کرده و نام آن را تغییر دهید. سپس هر لایه را انتخاب کرده و با استفاده از ابزارهای تبدیل آن را به اندازه درست تغییر دهید.

یک بار دیگر به Image > Guides ا بروید، این بار به جای «Guides by Percent.»، «New Guide» را انتخاب کنید. برای مثال، اگر اندازه 48×48 دارید، راهنمای افقی و عمودی را در 24 قرار دهید. سپس از ابزار برای جابجایی هر نماد در جای خود استفاده کنید.

روی File > Save کلیک کنید و پروژه را به عنوان XCF ذخیره کنید.

سپس به مسیر File > Export As رفته، روی “Select File Type” کلیک کنید و “.ico” را در لیست پسوند فایل جستجو کنید. نماد خود را نامگذاری کنید، سپس روی «Export» کلیک کنید. ادامه دهید و سپس دوباره روی «Export» کلیک کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها