آموزش ساخت دکمه‌ی شات دان Shutdown در ویندوز 10

0
91

حق با شما است؛ خاموش کردن رایانه شخصی دارای سیستم عامل ویندوز 10، تنها با 3 کلیک انجام می‌شود؛ اما اگر به راحتی و با یک کلیک بتوان رایانه را خاموش کرد؛ چرا باید انرژی بیشتری صرف کنیم؟

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، تنها کاری که باید انجام دهید؛ ایجاد یک آیکن شات دان (Shutdown) یا همان خاموش کردن بر روی دسکتاپ است که با کلیک کردن بر روی آن سیستم شما خاموش خواهد شد.

نحوه ایجاد دکمه‌ی خاموش کردن یا شات دان (Shutdown)

برای ایجاد یک دکمه‌ی خاموش کردن یا شات دان، کافی است روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید، نشانک ماوس را بر روی گزینه “جدید/New” قرار داده “میانبر/Shortcut” را انتخاب کنید.

در این مرحله فهرست “ایجاد میانبر/Create Shortcut” ظاهر می‌شود. در کادر نوشتاری در زیر گزینه “Type the location of the item”، دستور زیر را تایپ کرده و سپس روی ” Next ” کلیک کنید:

Shutdown.exe / s / t 00

در صورت تمایل در پنجره بعدی ظاهر شده نامی را برای میانبر جدید خود تایپ کنید. نام ” Shutdown” به صورت پیش فرض انتخاب شده است، بنابراین ما در این مثال همان نام را انتخاب کردیم.

بر روی ” Finish” کلیک کنید تا مراحل نصب میانبر به اتمام برسد.

آیکن خاموش کردن یاهمان Shutdown در دسکتاپ شما ظاهر می‌شود.

اکنون، هر زمان که روی آیکن Shutdown دبل کلیک کنید، کامپیوتر شما فوراً خاموش می‌شود.

سایر میانبرهای مفید در ویندوز 10

شما می‌توانید علاوه بر خاموش کردن، چندین میانبر کاربردی دیگر ایجاد کنید. خبر خوب این است که همه این میانبرها در کنار هم قابل استفاده هستند و شما مجبور نیستید یک میانبر را فدای دیگری کنید.

مراحل ایجاد این میانبرهای جدید مشابه مراحل بالا است، به جز اینکه برای هر میانبر باید دستورات مختلفی را تایپ کنید.

بنابراین برای ایجاد میانبر دیگر روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید، ماوس خود را روی گزینه “جدید/ New ” قرار دهید و “میانبر/ Shortcut ” را انتخاب کنید. سپس، هر یک از دستورهای زیر را متناسب با نیازتان تایپ کنید تا میانبرهای مورد نظرتان ایجاد شود.

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از