آموزش ضبط توضیحات صوتی و صداگذاری در پاورپوینت

اگر قصد دارید به جای ارائه پاورپوینت خود، آن را ارسال کنید؛ اضافه کردن برخی توضیحات صوتی و صداگذاری در اسلایدها می‌تواند به فهم بهتر آن کمک کند. در این راستا قابلیت صداگذاری voiceover narration پاورپوینت در دسترس است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، توضیحات صوتی (صداگذاری) برای درک بهتر مطالب در پاورپوینت به کار گرفته می‌شوند که از طریق مراحل زیر در دسترس است.

آموزش ضبط توضیحات صوتی و صداگذاری در پاورپوینت

آماده‌سازی

قبل از استفاده از توضیحات صوتی باید به چند مورد توجه کنید.

میکروفن خود را تنظیم کنید.

اکثر رایانه‌های مدرن دارای یک میکروفن داخلی هستند؛ اما اگر کیفیت صدای بهتری می‌خواهید از میکروفن‌های با پورت USB استفاده کنید.

برای استفاده از میکروفن‌ها داخلی نیاز به تنظیمات اضافه‌ای نیست؛ اما اگر قصد استفاده از میکروفن USB را دارید باید آن را به عنوان دستگاه ورودی تنظیم کنید.

برای انجام این کار در ویندوز، روی نماد Volume موجود در سمت راست نوار وظیفه کلیک راست کنید. در منوی ظاهر شده “باز کردن تنظیمات صدا/Open Sound Settings” را انتخاب کنید.

پنجره “تنظیمات صدا /Sound Settings” ظاهر می‌شود. به قسمت “ورودی/Input” بروید و روی بخش “انتخاب دستگاه ورودی /Choose your input device” کلیک کنید.

اگر از میکروفون USB استفاده می‌کنید؛ اسم آن در این بخش نشان داده می‌شود. آن را به عنوان دستگاه ورودی انتخاب نمایید.

این مراحل برای کاربران Mac بسیار مشابه است. تنها تفاوت این است که شما به جای کلیک راست روی نماد Volume، باید به قسمت”تنظیمات سیستم /System Settings” بروید و “صدا/Sound” را انتخاب کنید. بقیه مراحل مشابه ویندوز است.

یادداشت‌برداری و تمرین

بعد از آماده‌سازی امکانات اولیه، بهتر است از روی پاورپوینت‌های خود یادداشت برداشته و یک چکیده از آن تهیه کنید. همانند ارائه معمولی قرار نیست شما تمام متن پاورپوینت را عیناً تکرار کنید.

بعد از یادداشت‌برداری آماده صداگذاری شوید.

پاورپوینت مورد نظر را باز کنید. به تب “Slide Show” بروید و در قسمت “Set Up” گزینه “Record Slide Show” را انتخاب کنید. پس از انتخاب، یک منوی کشویی ظاهر می شود. در این قسمت می توانید فرایند صداگذاری را از ابتدا یا از اسلاید مورد نظر شروع کنید. اگر قصد دارید صداگذاری را از اسلاید فعلی شروع کنید؛ اسلاید مورد نظر را باز کنید.

در این مثال، “ضبط از ابتدا/ Record from Beginning” را انتخاب خواهیم کرد.

در حالت تمام صفحه چندین ابزار اضافی از جمله دکمه ضبط در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش دیده می‌شود. در صورتی که آماده صداگذاری هستید روی دکمه ضبط کلیک کنید.

هنگامی‌که دکمه ضبط را انتخاب می‌کنید، یک تایمر شمارش معکوس ظاهر می‌شود که بین کلیک کردن روی دکمه و شروع ضبط، تأخیر سه ثانیه‌ای دارد.

بعد از اتمام شمارش معکوس تایمر، می‌توانید شروع به ضبط کردن صدای خود کنید! با کلیک روی پیکان سمت راست، به ارائه ادامه دهید تا به اسلاید بعدی بروید.

می‌توانید با فشردن دکمه مکث در گوشه بالا سمت چپ پنجره، ضبط را مکث کنید. از طرف دیگر، می‌توانید دکمه توقف را نیز که در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد، فشار دهید.

اگر می‌خواهید صداگذاری خود را به عقب برگردانید، می‌توانید دکمه replay را انتخاب کنید.

یک نماد بلندگو در گوشه سمت راست و پایین هر اسلاید ظاهر می‌شود که صداگذاری را پخش می‌کند. می‌توانید با حرکت دادن روی نماد و فشار دادن دکمه پخش، صداگذاری خود را در هر اسلاید پخش کنید.

اگر از صداگذاری راضی نیستید، کافی است این مراحل را برای ضبط مجدد تکرار کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها