آموزش نصب فروشگاه گوگل پلی روی ویندوز 11

ویندوز 11 از اپلیکیشن های اندروید پشتیبانی می‌کند؛ اما به فروشگاه Appstore آمازون محدود شده است؛ شما می‌توانید با چند ترفند فروشگاه گوگل پلی را روی رایانه شخصی ویندوز 11 خود نصب کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برای این کار به نصب اپ استور آمازون نیاز دارید. می‌توانید اپ استور آمازون را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.

قبل از شروع ویندوز را به روزرسانی کنید.

در مرحله بعد، کامپیوتر ویندوز 11 شما باید مجازی سازی سخت افزار را فعال کند. با مراجعه به تب «Performance» در Task Manager بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما مجازی‌سازی را فعال کرده است یا خیر.

اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، Intel VT-X را در میان‌افزار UEFI (BIOS) رایانه‌تان فعال کنید. برای سیستم‌هایی که تراشه‌های AMD دارند، در تنظیمات UEFI به دنبال AMD-V بگردید.

مطمئن شوید که آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت نصب است.

نصب فروشگاه گوگل پلی در ویندوز 11

در این مقاله از ابزاری به نام PowerShell Windows Toolbox استفاده می‌شود.

در رایانه شخصی ویندوز 11، به صفحه GitHub در مرورگر وب و سپس به بخش «How to Use» بروید. کد فهرست شده در زیر “Easy Start Command” را کپی کنید.

منوی استارت را باز کرده و «PowerShell» را جستجو کنید. روی گزینه “Run as Administrator” کلیک کنید یا روی “Windows PowerShell” کلیک راست کرده و “Run as Administrator” را انتخاب کنید.

کد کپی شده را در PowerShell پیست کنید و Enter را فشار دهید.

پنجره‌های “Windows Toolbox” باز می‌شود. روی «Install Google Play Store for Windows 11» کلیک کنید.

در پنجره PowerShell، پلتفرم ماشین مجازی را در صورت غیرفعال بودن فعال کنید. روی “Yes” کلیک کنید.

برای ادامه، “P” را وارد کنید.

اکنون یک لینک bit.ly ایجاد می‌شود که می‌توانید برای دانلود فایل ZIP، آن را هایلایت، کپی و در مرورگر خود پیست کنید.

پس از دانلود فایل، باید مسیر فایل را در PowerShell وارد کنید. برای این کار روی فایل در Windows Explorer کلیک راست کرده و Copy to Path را انتخاب کنید.

حتماً پنجره تنظیمات را باز بگذارید تا اسکریپت به پایان برسد. پس از آن، می‌توانید فروشگاه Google Play را در منوی استارت در کنار سایر برنامه‌های خود پیدا کنید.

با حساب گوگل خود وارد Play Store شوید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها