آموزش هایلایت سلول‌های خالی و خطا در مایکروسافت اکسل

در صورتی که حجم زیادی از داده‌ها را در مایکروسافت اکسل وارد کرده‌اید؛ پیدا کردن سلول‌های دارای خطا و سلول‌های خالی کار سختی است. با این ترفند می‌توانید سلول خطا و سلول خالی را هایلایت کنید.

آموزش هایلات سلول‌های خالی و خطا به طور خودکار در اکسل

هایلایت سلول Blanks در مایکروسافت اکسل

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، وقتی یک اکسل پر از داده دارید که انتظار دارید همه سلول‌ها پر باشد؛ خالی بودن یک سلول ممکن است باعث خطا در محاسبات شود.

اکسل را باز کنید و سلولهای مورد نظر را انتخاب کنید؛. به تب Home بروید و روی ” Conditional Formatting” در گروه سبکها کلیک کنید. ” New Rule” را انتخاب کنید.

در پنجره New Formatting Rule گزینه‌ی “Format Only Cells That Contain” را در بخش Select the Rule Type انتخاب کنید.

در پایین، گزینه‌ی ” Blanks ” را در جعبه کشویی Format Only Cells With انتخاب کنید. سپس، روی “Format” در سمت راست پیش نمایش کلیک کنید تا نحوه قالب بندی سلولهای خالی را انتخاب کنید.

در پنجره Format Cells، از تب‌های بالا از گزینه‌های Font، Border و Fill استفاده کنید تا قالب بندی خود را انتخاب کنید. روی ” Ok” کلیک کنید.

پیش نمایش قالب بندی سلولهای خالی را در پنجره New Formatting Rule مشاهده خواهید کرد.

Ok کنید.

هایلایت خطا در مایکروسافت اکسل

در واقع همان مراحلی را که در بخش قبلی برای هایلایت کردن سلول های خالی به کار برده‌اید؛ در این مورد نیز صدق می‌کند؛ اما یک تفاوت وجود دارد.

برای هایلایت خطا در مایکروسافت اکسل به Home بروید؛ روی ” Conditional Formatting” کلیک کنید و سپس ” New Rule” را انتخاب کنید.

در پنجره، «Format Only Cells That Contain» را در بالا انتخاب کنید. اما این بار، ” Errors” را در جعبه کشویی انتخاب کنید.

سپس، روی “Format” کلیک کنید تا قالب بندی را انتخاب کنید. برای این مثال، گزینه‌های Font را تنظیم کنید تا سلول‌های دارای خطا، پررنگ و قرمز شوند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها