آموزش کار با Windows Defender برای شناسایی ویروس‌

0
593

اگر از آنتی ویروس ویندوز دیفندر/ Windows Defender برای شناسایی و حذف نرم افزارهای مخرب در ویندوز 10 استفاده می‌کنید، به راحتی قادر هستید هر تهدید داخلی در رایانه‌تان را شناسایی کرده و آن را رفع کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برای این منظور، منوی Start را باز کرده و “Windows Security” را تایپ کنید. برنامه “Windows Security” را انتخاب کنید.

نکته: Windows Defender به نام Windows Security شناخته می‌شود.

با استفاده از نوار کناری در Windows Security، گزینه‌ی Virus & Threat Protection را انتخاب کنید. سپس بر روی “Protection History” کلیک نمایید.

در صفحه “History Protection”، لیست کاملی از تهدیداتی موجود در رایانه شخصی شما که توسط Windows Defender شناسایی شده، مشاهده می‌شود.

اگر این صفحه خالی است، نگران نباشید؛ خبر خوبی است. اما اگر تهدیدی را مشاهده می‌کنید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد آن بدانید، روی فلش کنار آن کلیک کنید.

اگر لیست بلندی از تهدیدات را در این صفحه می‌بینید؛ استفاده از دکمه “Filters” برای بررسی بهتر این تهدیدات مفید است.

به عنوان مثال، شما می‌توانید “Quarantined” را انتخاب کنید تا فقط تهدیداتی را ببینید که به دلیل شدت تهدیدی که داشته‌اند؛ فیلتر  و قرنطینه شده‌اند.

اگر صفحه‌ی سابقه حفاظتی شما پر از تهدیدات باشد، با دانستن اینکه Windows Defender به طور فعال کار می‌کند؛ خیالتان جمع است. برای حفاظت بهتر، برنامه ضمیمه و تکمیل کننده‌ی Defender را به عنوان دومین برنامه ضد بدافزار استفاده نمایید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها