آپدیت جدید گوگل کروم با قابلیت های جذاب از راه رسید

0
300

آپدیت جدید گوگل کروم دسترسی به حالت تاریک یا همان Dark Mode را مانند سایر ویژگی های خود در تنظیمات این نرم افزار قرار داد، تا پیش از این این قابلیت توسط یک Flag در اختیار کاربران قرار می گرفت.

نسخه 74 گوگل کروم برای گوشی های اندرویدی اولین بار قابلیت دارک مد را در اختیار کاربران قرار داد، با این وجود شرایط دسترسی به این ویژگی برای کاربران سخت بود و حتی بسیاری از کاربران نیز نمی دانستند این ویژگی روی گوگل کروم نسخه اندروید وجود دارد.

در نسخه 75 که آپدیت جدید گوگل کروم را شامل می شود این ویژگی به عنوان بخشی از تنظیمات در اختیار کاربران قرار می گیرد و تمام کاربران می توانند به سادگی به آن دسترسی پیدا کنند، زمانی که حالت ذخیره باتری روی گوشی هوشمند فعال می شود قابلیت دارک مد نیز در اختیار کاربر قرار می گیرد، البته این موضوع را در نظر داشته باشید که از طریق تنظیمات می توانید به این ویژگی دست پیدا کنید و حالت صفحه نمایش خود را بر اساس نیاز خود تعیین کنید.

چطور رمز های ایمن برای صفحات خود ایجاد کنیم؟

در کنار این ویژگی پرطرفدار گوگل یک ژنراتور رمز عبور را برای کروم در نظر گرفته است، هنگامی که وارد یک بخش جدید می شوید و قصد ثبت نام را دارید، یک نوار جدید مشاهده می شود که با کلیک روی آن می توانید به رمز های عبور ذخیره شده خود دست پیدا کنید، در کنار این ویژگی گزینه “Suggest strong password” نیز وجود دارد که رمز های عبور ایمن را در اختیار شما قرار می دهد.

کروم نسخه 75 سطح دوم API اشتراک گذاری اینترنتی را در اختیار قرار می دهد و شما می توانید فایل هایی مانند تصاویر را از طریق منوی اشتراک گذاری همیشگی اندروید به اشتراک بگذارید، تا پیش از این این قابلیت برای متن ها و همچنین لینک ها وجود داشت که گوگل در این به روز رسانی قابلیت کاربردی دیگری را عرضه کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از