غیرفعالسازی استیکرهای Memoji با آپدیت ios 13.3

اپل سرانجام برای یکی از موضوعات آزاردهنده مدنظر کاربران، آپدیت ios 13.3 را منتشر کرد. مشکلی که در اینجا در مورد آن صحبت خواهیم کرد، مشکلات مدیریت حافظه یا مسائلی مانند این نیست، بلکه مشکل کاربران استیکرهای Memoji ای بودند که ناگهان در صفحه کلید ایموجی آیفون مشاهده می شدند.

آپدیت ios 13.3

مشکل استیکرهای memoji مزاحم و دست و پاگیر

از آنجا که ios 13 دسترسی به مموجی ها را به گوشی‌های دیگر گسترش داد – پیش از این تنها آیفون‌هایی با دوربین TrueDeppth این قابلیت را داشتند – مموجی های پراستفاده مانند اسب تک شاخ و شبح و … در بخش “اغلب استفاده شده” کیبورد iOS مشاهده می‌شدند. اگرچه راه‌حل‌هایی برای کمتر دیده شدن آنها وجود داشت، اما برای افرادی که هیچ علاقه ای به استفاده از استیکرهای مبتنی بر ایموجی نداشتند، مشکلات زیادی ایجاد می‌کرد.

نحوه غیرفعال کردن استیکرهای Memoji

اما با وجود آپدیت ios 13.3 که روز سه شنبه منتشر شد، این موضوع رفع می‌شود. با به روز رسانی سیستم عامل خود در آیفون، بخشی را برای غیرفعال کردن استیکرهای Memoji از صفحه کلید اصلی ایموجی گوشی خود در اختیار خواهید داشت. برای این کار پس از به روز رسانی مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings —> General —> Keyboards —> Memoji Stickers

سپس همانند تصویر زیر نشانگر را بکشید تا غیرفعال شود.

دیگر تغییرات جذاب آپدیت ios 13.3

علاوه بر حذف مموجی های مزاحم، تغییرات دیگری نیز در آپدیت ios 13.3 وجود دارد که خوشایند شماست. این به روز رسانی شامل کنترل Screen Time جدید است که به والدین این امکان را می‌دهد تا تعامل کودکان شان با مخاطبین را مدیریت کنند. همچنین با تغییرات کوچکی در بخش اپل نیوز و اپلیکیشن سهام اپل نیز همراه است.

از نظر امنیتی نیز اپل در این آپدیت یک باگ مهم که طی آن از AirDrop  برای قفل گوشی کاربران استفاده می شد را برطرف کرد. (نکته: بهتر است همیشه بلوتوث خود را خاموش نگهدارید تا مورد چنین سو استفاده هایی قرار نگیرید.)

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها