آیا بات های  توئیتر انسان ها را تهدید می کند؟

کالاسودا_نتایج یک پژوهش نشان داده که برخی از بات های توئیتر که بسیار پرطرفدار هم هستند در حال جایگزین شدن در نقش انسان ها هستند.

توئیتر یکی از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی جهان است اما آیا روند فعالیت در توئیتر کاملا عادی است ؟ به نظر می رسد موضوع کمی پیچیده است . درواقع اخیرا مشخص شده بات ها بر توئیتر حکمفرمایی می کنند.بات ها برنامه های خودکاری هستند که تحت کنترل انسان ها عمل می‌کنند و از آنها برای تبلیغات به نفع افراد و وب سایت های مختلف استفاده می شود.

اما بر اساس پژوهش هایی جدید که توسط موسسه تحقیقاتی انجام شده  بات ها مسئول لینک دادن به بیش از نیمی از  وب سایت های محبوب هستند. لینک دادن به سایت های غیراخلاقی، ورزشی و خبری سه اولویت مهم و اولیه این بات ها محسوب می شود و این به واقع موضوعی خطرناک محسوب می شود.

نتایج این بررسی نشان دهنده نقش این بات ها در زمینه تولید اخبار جعلی و تقلبی هم هست وتوضیح می دهد که انتشار انبوهی از اخبار دورغین در فیس بوک و توئیتر چگونه اتفاق می افتد.گفته می‌شود این اخبار دروغین باعث تصمیم گیری های اشتباهی توسط مردم شده که از جمله آنها می توان به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رای دادن به دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا اشاره کرد.

طی ماه های اخیر توئیتر تلاش کرده برای دور شدن از  فعالیت بات ها را در این شبکه اجتماعی محدود کند تا آنها فقط برای به اشتراک گذاری اطلاعات مفید و راه اندازی پیکارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی خلاقانه به کار گرفته شوند، اما به نظر می رسد این شبکه اجتماعی در این زمینه موفق نبوده است.

توییتر ، یک شبکهٔ اجتماعی و سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که در مارس ۲۰۰۶ به دست جک دورسی ایجاد شد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. این میکروبلاگینگ در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر داشت که ۳۴۰ میلیون توییت در روز می‌فرستند و بیش از ۱٫۶ میلیارد جستجو در آن انجام می‌شود.توییتر با شعار «چه کار می‌کنید؟» آغاز به کار کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

قبلی «
بعدی »

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار