آیا رکورد سرعت اتومبیل به دست Hennessey خواهد افتاد؟

شاسی مجهز به فیبر کربن خودروی Hennessey Venom F5 رونمایی شد و حالا سوال اینجاست آیا خودروی Hennessey Venom F5 قادر به دستیابی به سرعت 510 کیلومتر در ساعت می‌شود؟

به گزارش کالاسودا و نقل ازMotorauthority و  CNET، در فاصله‌ی سال‌های 2000 تا 2010 دنیا به طور مداوم شاهد کشمکش خودروسازی‌های Buggati و Hennessey بر سر ساختن سریع ترین خودروی دنیا بود.

با تمام جذابیت آن و حس خوب خواندن در مورد سوپر ماشین‌های این کمپانی‌ها، باید اعتراف کنیم این رقابتی به شدت بیهوده بود. هر چه باشد حتی اگر شما پشت فرمان این خودرو‌ها هم قرار می‌گرفتید، واقعا کجا می‌توانستید از بیشینه‌ی سرعت 400 کیلومتر ساعتی آنها بهره ببرید؟

اکنون که به سال 2020 رسیده ایم، کمپانی Hennessey ثابت کرد که هنوز هم بیخیال این رقابت نشده است و قصد دارد با خودروی تمام کربنی Venom F5، یک بار دیگر این رکورد را به نام خود ثبت کند.

به همین دلیل این کمپانی آمریکایی مستقر در تگزاس شاسی مجهز به فیبر کربنی خاص خود را رونمایی کرد تا هرچند از برنامه خود کمی عقب مانده، اما نشان دهد که همچنان علاقه خاصی به رکوردشکنی دارد.

از آنجا که این خودرو کاملا از فیبر کربن ساخته شده است، وزن بدنه‌ی آن به شدت پایین خواهد بود. وزن کمتر باعث می‌شود که بازده موتور 6.6 لیتری V8 این خودرو با قدرت 1800 اسب بخار، تا حد ممکن کاهش داده نشود.

وزن محور اصلی این خودرو تنها در حدود 86 کیلوگرم خواهد بود و گفته می‌شود کمپانی دو سال زمان صرف طراحی آن کرده است.

اگر شما هم دوست دارید با سرعت 510 کیلومتر در ساعت در جاده‌ها پرواز کنید، بهتر است عجله کنید و این خودرو را به مبلغ 1.8 میلیون دلار پیشخرید کنید.

Hennessey اعلام کرده است که از این مدل فقط 24 دستگاه تولید خواهد کرد و فقط در 12 تا از ایالت‌های آمریکا می‌توان آنرا پیش خرید کرد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها