آیا شب ها باید کامپیوتر خود را خاموش کنیم؟

آیا شب ها باید کامپیوتر خود را خاموش کنیم؟

امروز در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که شب ها باید کامپیوتر خود را خاموش کنیم یا نه و جواب این سوال می تواند برای شما دوستان جالب توجه باشد.

یک ایده ای که در این زمینه وجود دارد خاموش کردن کامپیوتر خیلی امری مشخص و عادی است. بعضی افراد معتقد هستند که این خاموش و روشن کردن کامپیوتر می تواند روی قطعات تاثیر بگذارد و باعث خراب شدن آنها شود. درسته؟ از طرفی دیگر می توانیم به این موضوع اشاره کنیم بعضی از افراد سیستم خود را به صورت شبانه روز روشن نگه می دارند. حالا باید چیکار کنیم؟ آیای باید شب ها باید کامپیوتر خود را خاموش کنیم یا خیر؟ در ادامه به جواب این سوال خواهیم رسید.

مشکل چیست؟

قبل برق و از طریق کابل می تواند به قطعات سیستم آسیب بزند اما آیا قطعات با خاموش و روشن کردن مشکل پیدا می کند؟ یکی از متخصصین اعتقاد دارد که این موضوع بستگی نحوه استفاده کاربران از این موضوع دارد و اگر چندین بار در روز از کامپیوتر خود استفاده می کنید بهتر است که روشن باقی بماند ولی اگر قرار است از این سیستم یک یا دو ساعت استفاده می کنید بهتر است که خاموش کنید.

روشن باقی ماندن کامپیوتر استرس کمتر نسبت به این موضوع دارد که آن را چندین بار در روز روشن یا خاموش کنیم. هر زمان که کامپیوتر را روشن می کنیم یک شوک الکتریکی به قطعات وارد شده که باعث روشن شدن آن می شود و همین موضوع می توند باعث عمر کامپیوتر شما می گردد.کامپیوتر قدیمی و مشکلات بیشتر

کامپیوتر قدیمی و مشکلات بیشتر

این ریسک زمانی که کامپیوتر شما قدیمی باشد بیشتر نیز می شود ، برای مثال قطعات پس از این شوک الکتریکی به حرکت در می آیند ولی همین موضوع می تواند تاثیر مخربی روی قطعات داشته باشد. زمانی کامپیوتر روشن می شود حرارت زیادی خواهد داشت و حرارت یک مضر ترین موضوعات برای قطعات کامپیوتر است.

بعضی از قطعات دارای یک عمر مشخص هستند ، برای مثال اگر شما صفحه نمایش خود را هر روز روشن باقی بگذارید نهایتا دو سال عمر خواهد کرد. به همین دلیل پنل صفحه نمایش شما پس از خاموش شدن سیستم شما خاموش می شود.

به طور کلی باید به این موضوع اشاره کنیم سیستم ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر سیستمی می تواند مشکلات و باگ های خود را داشته باشد.

در نهایت این مساله را باید ذکر کنیم که خاموش یا روشن کردن گوشی به خود شما بستگی دارد و شما تصمیم می گیرید که چه زمانی سیستم شما روشن یا خاموش باشد. سعی کنید حتما این موضوع را رعایت کنید که سیستم شما دچار آسیب نشود.

نظر شما در مورد این مقاله و راهکارهای کاربردی چیست؟

شما دوستان می توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها