آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟ بررسی مواردی که می تواند امنیت شما را تهدید کند

آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟ بررسی مواردی که می تواند امنیت شما را تهدید کند

واتس آپ یکی از مشهورترین نرم افزار های شبکه اجتماعی است که توسط فیسبوک توسعه پیدا می کند. این نرم افزار قابلیت های بسیار زیادی دارد و بیش از یک میلیارد کاربر دارد. بر اساس اخبار منتشر شده روزانه بیش از 65 میلیارد پیام در این نرم افزار ارسال می شود. حال در این بخش قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟

به طور کلی این نرم افزار یکی از امن ترین پیام رسان های موجود است با این وجودات خطراتی ممکن است برای شما ایجاد شود که بهتر است موارد زیر را بررسی کنید.

بد افزار وب Whats App

همانطور ک بیان شد به طور کلی در پاسخ به سوال آیا پیام رسان واتس آپ امن است می توانیم بگوییم بله واتس آپ امنیت بالایی دارد از این رو روزانه تهدیدات بسیار زیادی برای این نرم افزار شبکه اجتماعی وجود دارد که باید به مراقبت از آن ها پرداخت.

واتس آپ وب توسط QR کد می تواند تمام اطلاعات واتس آپ شما را در اختیارتان قرار دهد، این نسخه از واتس آپ سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد، اما این موضوع را داشته باشید که برخی از نرم افزار های واتس آپ وب که از فروشگاه های رسمی دریافت نمی شوند می تواند محیطی را به حمل هکر ها برای دسترسی به اطلاعات شما باشد.

برای حفظ امنیت واتس آپ می توانید از طریق https://web.whatsapp.com/ به استفاده از نرم افزار واتس آپ بپردازید.آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟بد افزار وب Whats App

پشتیبان گیری بدون رمزگذاری

پیام هایی که در واتس آپ ارسال می شود رمزگذاری شده اند و این رمزها تنها در دستگاه های شما و گیرنده پیام رمزگشایی می شوند. این ویژگی مانع از رمزگشایی پیام ها در دستگاه دیگر می شود. این ویژگی تاثیر بسیاری روی امنیت کاربران دارد.

با این وجود زمانی که از داده های خود فایل پشتیبانی تهیه می کنید این فایل بدون رمزگذاری است و حداقل می توان احتمال حک کردن را روی کاغذ یاد آور شد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که داده های پشتیبان گیری در گوگل درایو یا ای کلود ذخیره می شود که این حک کردن گوگل درایو یا ای کلود تا به امروز غیر ممکن بوده است.آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟پشتیبان گیری بدون رمزگذاری

اشتراک گذاری در فیسبوک

یکی از مشکلات چند سال اخیر فیسبوک با اتحادیه اروپا در مورد این موضوع بود که داده های این دو نرم افزار باید به صورت جداگانه باشند. با این وجود در سال 2016 فیسبوک بخش حفظ حریم خصوصی خود را به روز کرد تا داده های فیسبوک را بتواند به اشتراک بگذارد، این داده ها شامل شماره تماس و بخش هایی است که در اختیار واتس آپ قرار داده اید ، البته این داده ها به صورت مخفی هستند و در اختیار کاربران دیگر قرار نمی گیرد.

بر اساس اخبار منتشر شده فیسبوک در حال آماده سازی زیرساخت هایی است که فیسبوک، اینستاگرام و واتس آپ را یکپارچه سازی می کند. این موضوع در صورتی که اجرا شود به خطر افتادن نرم افزار های دیگر می تواند امنیت واتس آپ را به هم ریزد.آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟اشتراک گذاری در فیسبوک

هشدارها و اخبار دروغین

یکی از مواردی که در سال های اخیر برای کاربران مزاحت هایی را ایجاد کرده است هشدار ها و اخبار دروغ توسط کاربرانی است که برای بسیاری از کاربران فوروارد می شود، از این رو واتس آپ محدویت های بسیاری را برای فوروارد کردن مطالب در نظر گرفته است، مدتی پیش واتس آپ امکان ارسال پیام برای 250 نفر را به صورت همزمان در اختیار کاربران قرار می داد. این موضوع در انتشار اخبار نقش بسیاری داشت که باعث مرگ برخی نیز شد.

با این وجود می توان این موضوع را اعلام کرد که در پاسخ به سوال آیا پیام رسان واتس آپ امن است می توان گفت اگر مطابق شرایط فیسبوک به کارهای روزمره خود بپردازید این نرم افزار پیام رسان امنیت بسیار بالایی دارد.آیا پیام رسان واتس آپ امن است؟هشدارها و اخبار دروغین

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها