آیا گوگل و فیسبوک در چین رفع فیلتر میشوند؟

آیا گوگل و فیسبوک در چین رفع فیلتر میشوند؟|کالاسودا

آیا گوگل و فیسبوک در چین رفع فیلتر میشوند؟|کالاسوداکالاسودا – دولت چین اعلام کرده است که سایتهای محبوب گوگل و فیسبوک که مدتی است توسط این دولت در فیلتر به سر میبرند، میتوانند با توجه به قوانین این کشور و رعایت ان دوباره برای کاربران در دسترس قرار گیرند.
کی شیائوشیا، مدیر هیئت همکاری فضای سایبری این کشور میگوید: “چین بیش از 700 میلیون کاربر اینترنت دارد، اما اگر شرکتهای فناوری بخواهند نگاهی به این جامعه هدف میلیونی داشته باشند، باید با قوانین این کشور کنار بیایند. ممکن است این سوال در ذهن هر فردی نقش ببندد که چرا گوگل و فیسبوک نمیتوانند در چین فعالیت کنند، اکنون به آنها خوش آمد میگوییم، اگر که درفکر بازگشت هستند.”
البته او این بازگشت را مشروط بر رعایت قوانین سانسور چین اعلام کرده است، همان کاری که اپل با حذف اپلیکیشن VPN از سرویس اپ استورش بنا به درخواست دولت این کشور انجام داد. گوگل از سال 2010، پس از اینکه به کاربران اجازه داد به محتوای سانسور نشده در موتور جستجویش دسترسی داشته باشند فیلتر شد.
فیسبوک نیز از سال 2009 در این کشور فیلتر شده است، اما مارک زوکربرگ مدیر این مجموعه از اینکه به این مخاطب میلیونی برگردد ابایی ندارد. دسترسی به تویئتر هم از سال 2009 در چین قطع شده است.
مدیر فضای سایبری چین ادامه داد: این وضع تا زمانی ادامه دارد که آنها از قوانین و مقررات کشور چین سرپیچی کنند. همچنین برای ادامه فعالیت نباید هیچ گونه تهدیدی علیه امنیت ملی چین و منافع ملی کاربران چینی ایجاد کنند.
باید دید که آیا فیسبوک و گوگل زیر بار این قوانین سفت و سخت برای رفع فیلتر می روند یا خیر؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها