اخبار

اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کند

اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کند

کالاسودا - اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کندکالاسوداگوشی های آیفون 2019 قرار است با تکنولوژی آنتن متفاوتی ارائه شوند که هزینه این گوشی ها را نیز کاهش می دهد.

کاهش هزینه های تولید آیفون 2019

یکی از انتقاداتی که به محصولات اپل و خصوصا گوشی آیفون می شود، قیمت بالا و افزایش هزینه تمام شده برای مشتری است، به طوری که اکنون مدل های پرچمدار اصلی پایه قیمت 1000 دلاری دارند. با این حال خبر خوب این است که گوشی های آیفون 2019 احتمالا در همان سطح قیمت گوشی های سال قبل باقی بمانند. اپل این کار را به لطف ثابت کردن هزینه های جاری تولید محصولات خود اعمال خواهد کرد و یکی از این روش ها برای کاهش هزینه ها استفاده از تکنولوژی جدیدی برای آنتن گوشی های هوشمند آیفون 2019 خواهد بود.

به گفته تحلیلگر معروف حوزه تکنولوژی مینگ چی کو، اپل ممکن است تکنولوژی جدید آنتن را در دستگاه های آیفون 2019 به کار گیرد که منجر به کاهش هزینه های تولید شود. بنابراین شکی نیست که با اعمال این روش هزینه های تولید کاهش پیدا کند. این به معنای قیمت پایین تر برای مشتری نیست، بلکه اپل تلاش می کند که قیمت ها را نسبت به سال قبل ثابت نگهدارد.اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کند

اپل از چه تکنولوژی جدیدی در آنتن های خود استفاده خواهد کرد؟

 آیفون در محصولات سال 2019 از آنتن‌ هایی با جنس پلیمر کریستال مایع (Liquid Crystal Polymer) استفاده خواهد کرد که ترکیبی از تکنولوژی های LCP و MPI هستند. این تغییر در آنتن آیفون در واقع به منظور برای بهبود بازده آنتی دهی و تسهیل فرایند ساخت آنها و همینطور کاهش هزینه ها صورت گرفته است. این تغییر با وجود حفظ ترکیب شش آنتنه، احتمالا شاید به چند درصدی کاهش (حداقل در سمت قطعات تأمین شده از سوی اپل) بیانجامد و قیمت تمام شده برای شرکت کمتر شود و به موجب آن نرخ قیمت را نسبت به سال گذشته ثابت نگهدارد.

به نظر می رسد که تولید آنتن های LCP سخت تر بوده و ساختار شکننده تری دارند. در حالی که آنتن های MCP یا پلی آمید مایع بهبود یافته روند ساخت ساده تر، بازدهی بیشتر و انعطاف پذیری بالاتری دارند. این کار همچنین به اپل اجازه می دهد تا تامین کنندگان این آنتن را گسترش داده و با تولیدکنندگان بیشتری نیز همکاری کند. هنوز مشخص نیست که این تغییر تکنولوژی چگونه بر کاربر نهایی تاثیر می گذارد اما به نظر می رسد که کاربران تفاوت چشمگیری را در حین تجربه خرید مشاهده نکنند.

با عضویت در صفحه اینستاگرام کالاسودا  در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا