اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون ۲۰۱۹ رو می کند

اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کند

اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کندکالاسودا – گوشی های آیفون ۲۰۱۹ قرار است با تکنولوژی آنتن متفاوتی ارائه شوند که هزینه این گوشی ها را نیز کاهش می دهد.

کاهش هزینه های تولید آیفون ۲۰۱۹

یکی از انتقاداتی که به محصولات اپل و خصوصا گوشی آیفون می شود، قیمت بالا و افزایش هزینه تمام شده برای مشتری است، به طوری که اکنون مدل های پرچمدار اصلی پایه قیمت ۱۰۰۰ دلاری دارند. با این حال خبر خوب این است که گوشی های آیفون ۲۰۱۹ احتمالا در همان سطح قیمت گوشی های سال قبل باقی بمانند. اپل این کار را به لطف ثابت کردن هزینه های جاری تولید محصولات خود اعمال خواهد کرد و یکی از این روش ها برای کاهش هزینه ها استفاده از تکنولوژی جدیدی برای آنتن گوشی های هوشمند آیفون ۲۰۱۹ خواهد بود.

به گفته تحلیلگر معروف حوزه تکنولوژی مینگ چی کو، اپل ممکن است تکنولوژی جدید آنتن را در دستگاه های آیفون ۲۰۱۹ به کار گیرد که منجر به کاهش هزینه های تولید شود. بنابراین شکی نیست که با اعمال این روش هزینه های تولید کاهش پیدا کند. این به معنای قیمت پایین تر برای مشتری نیست، بلکه اپل تلاش می کند که قیمت ها را نسبت به سال قبل ثابت نگهدارد.اپل تکنولوژی جدیدی را در آنتن گوشی های آیفون 2019 رو می کند

اپل از چه تکنولوژی جدیدی در آنتن های خود استفاده خواهد کرد؟

 آیفون در محصولات سال ۲۰۱۹ از آنتن‌ هایی با جنس پلیمر کریستال مایع (Liquid Crystal Polymer) استفاده خواهد کرد که ترکیبی از تکنولوژی های LCP و MPI هستند. این تغییر در آنتن آیفون در واقع به منظور برای بهبود بازده آنتی دهی و تسهیل فرایند ساخت آنها و همینطور کاهش هزینه ها صورت گرفته است. این تغییر با وجود حفظ ترکیب شش آنتنه، احتمالا شاید به چند درصدی کاهش (حداقل در سمت قطعات تأمین شده از سوی اپل) بیانجامد و قیمت تمام شده برای شرکت کمتر شود و به موجب آن نرخ قیمت را نسبت به سال گذشته ثابت نگهدارد.

به نظر می رسد که تولید آنتن های LCP سخت تر بوده و ساختار شکننده تری دارند. در حالی که آنتن های MCP یا پلی آمید مایع بهبود یافته روند ساخت ساده تر، بازدهی بیشتر و انعطاف پذیری بالاتری دارند. این کار همچنین به اپل اجازه می دهد تا تامین کنندگان این آنتن را گسترش داده و با تولیدکنندگان بیشتری نیز همکاری کند. هنوز مشخص نیست که این تغییر تکنولوژی چگونه بر کاربر نهایی تاثیر می گذارد اما به نظر می رسد که کاربران تفاوت چشمگیری را در حین تجربه خرید مشاهده نکنند.

با عضویت در صفحه اینستاگرام کالاسودا  در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار