آینده‌ی فیس بوک سابق از دید رئیس متاورس

در هفته‌ی جاری، فیس بوک به متا تغییر نام داد. تغییر نام در کنفرانس مجازی Connect با تمرکز بر توسعه‌ی این کمپانی اعلام شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، متا امیدوار است آینده‌ای فراتر از اکنون داشته باشد و راه حل‌هایی برای مشکلات رسانه‌های اجتماعی پیدا کند.

حال این سوال مطرح می‌شود که متاورس جدید چه نقشی در این امر ایفا خواهد کرد و متا دقیقاً در چند سال آینده به دنبال چه هدفی است؟ در این راستا CNET با ویشال شاه، رئیس اسبق محصولات اینستاگرام و یکی از مهره‌های کلیدی اولیه گروه تازه تأسیس متاورس فیس بوک مصاحبه کرد.

متا چیست؟ فکر می‌کنید دلیل این تغییر نام چیست؟

تغییر نام چند سالی است که در حال انجام است. در سال 2019، ما با علامت و لوگوی متفاوت تغییر نام دادیم، اما همچنان اسم کمپانی فیس بوک نام داشت.

من شش سال را در اینستاگرام گذراندم، اما در همان زمان، احساس می‌شد که فیس بوک همچنان برند نمادینی برای شبکه‌های اجتماعی است.

اما امروز، ما چیزی بیش از یک شبکه‌ی اجتماعی هستیم. ما مطمئناً به سرمایه گذاری در فیس بوک و اینستاگرام ادامه می‌دهیم. اما این شرکت در حال سرمایه گذاری جدید بر روی پلتفرم محاسباتی بعدی، در متاورس است.

انتظار آن را داشته باشید که کالاهای مجازی بخش بزرگی از متاورس متا باشند.

اشتباه نکنید. ما یک شرکت هستیم، اما تمام تجربیاتی که مردم خواهند داشت به تنهایی توسط ما ساخته نخواهد شد. آن‌ها توسط سازندگان، افراد و آماتورهایی ساخته خواهند شد.

دنیای بزرگی از کاربران در اینستاگرام و فیس بوک وجود دارند. این کاربران در چه زمانی با این تغییرات کنار می‌آیند؟

من فکر می‌کنم در چند سال آینده این اتفاق رخ دهد. بنابراین، زودتر از پروسه‌ی 5 تا 10 ساله‌ای است که در مورد آن صحبت کردیم.

 Horizon Worlds با گذشت زمان در حال توسعه است. آیا این هدفی است که به طور همزمان دنبال می‌کنید؟

Horizon Worlds، تلاش متا برای ایجاد فضای خلاقانه در VR در مقیاس بزرگتر است اما هنوز در نسخه بتا خصوصی است.

تمام فناوری ها و پروژه هایی که داریم مستقیماً در کار جدیدی که در حال انجام آن هستیم اعمال می‌شود  و سپس  در مورد سازگاری بین آن ها برای تداوم پروژه ها فکر می کنیم.

آیا محتوا به برنامه‌ها و اکوسیستم‌های دیگر وارد می‌شود و آیا از ورود چیزهای دیگر استقبال می‌کنید؟

من دوست دارم این فناوری با تجربیاتی که شرکت‌های دیگر ایجاد می‌کنند، سازگار باشد.

اینکه دقیقاً چگونه اتفاق می‌افتد، چه بخش‌هایی پشت آن است و … مواردی است که باید در آینده در مورد آن حرف بزنیم.

چرا اینقدر زود در مورد این فناوری صحبت می‌شود؟ مفاهیم آینده‌ی زیادی مطرح شد؛ با این حال شما محصولات واقعی زیادی دارید که به طور همزمان وجود دارند.

هر چه زودتر بتوانید در مورد اهداف و آینده حرف بزنید؛ بهتر می‌توانید عمل کنید و جامعه نیز زودتر آن را می‌پذیرد.

چند بار در سخنرانی اصلی درباره مشکلات در شبکه‌های اجتماعی و به کار بردن آنها در متاورس حرف زدید؟ منظورتان چیست؟

خوب، من فکر می‌کنم این موضوع کاملاً واضح است: ما تنهایی نمی‌توانیم آنها را انجام دهیم و این مبارزه  به صورت ترکیبی از شرکت‌ها، تنظیم‌کننده‌ها، و سیاست‌گذاران است.

برای اجرای این اصول سال‌ها است که در مورد مقررات در فضای خود صحبت می‌کنیم

من زمانم را صرف فکر کردن به آواتارها، هویت و بیان آزاد کاربران می‌کنم و اینکه چگونه مردم در این فضاهای دیجیتال ظاهر می‌شوند. زیرا گاهی اوقات ممکن است بخواهید دقیقاً شبیه خود فیزیکی خود ظاهر شوید. گاهی اوقات ممکن است بخواهید با دوستان خود در یک مکان اجتماعی معاشرت کنید و به صورت یک آواتار اژدها باشید، این کاملاً منطقی است.

من می دانم که گروه متاورس قبل از افشای نام شرکت متا ایجاد شد. آیا آن گروه شما هستید؟ آیا شما هسته اصلی متا هستید؟

کل شرکت به روش‌های مختلف بر این موضوع متمرکز است. بنابراین من از نزدیک با سخت‌افزار تیم‌سازی‌مان کار می‌کنم تا با هم هم فکری کنیم. حتی اگر بخشی از گروه Metaverse که من اداره می‌کنم نباشد.

تیم من بیشتر نرم‌افزار محور است.

زمانی یک هدست AR وجود داشت که متا نام داشت. آیا فیس بوک این نام را از کسی خریداری کرده است؟

تغییر نامی چیزی نیست که بتوانیم در عرض چند هفته انجام دهیم، اگرچه برخی ممکن است این اعتقاد را داشته باشند. همانطور که اشاره کردم، فکر می‌کنم سال 2019 ما سفر را شروع کردیم، اما این تغییرات در حال انجام است.

این اهداف چشم اندازی است از آنچه قرار است در آینده اتفاق بیفتد. اما در طول سال آتی، چه اهدافی در ابتدا اجرایی می‌شوند؟

آنچه در کوتاه مدت خواهید دید، تاکید بر چیزهایی است که در حال حاضر وجود دارد و ما فقط آن را بهبود می‌بخشیم.

ما از گذشته فرار نمی‌کنیم. در واقع، اگر ما قصد این کار را داشتیم، چنین اعلامیه‌ای نمی‌دادیم. ما حتی به لوگو و نام تجاری پایبند بودیم و از رنگ لوگو و فونت یکسان استفاده کردیم.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها
hosein
1 سال پیش

بازي آپلند UPLAND يک متاورس است ؟
بازي آپلند UPLAND را ميتوان يک متاورس ناميد و دلايل آن جامعه مجازي است که شامل گزينه هايي براي زندگي بازيکنان در شهر ها ساخته شده به همراه خريد و فروش ، اجاره ، ساخت و ساز و غيره است .
https://r.upland.me/rJTi