آی‌بی‌ام تنها شرکت موفق در ارائه‌ی عامل مجازی نیست

ماه گذشته مدیر بخش اطلاعات و هوش مصنوعی آی‌بی‌ام، راب توماس (Rob Thomas)، به VentureBeat  اعلام کرد كه IBM تنها و بزرگترین شرکت ارائه دهنده عامل مجازی/ Virtual Agents است که این ادعا باعث واکنش شرکت‌های فعال در این زمینه شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، عامل مجازی یا همان Virtual Agents  به یک شخص مجازی و نرم افزاری در یک مرکز اشاره دارد که می‌توانند از طریق متن، صدا یا گفتگوی وب با مشتریان گپ بزند.

توماس در آن زمان اعلام کرده بود: “هیچ مهره بزرگی به جز ما در این زمینه فعالیت ندارد.” وی بقیه شرکت‌های ارائه دهنده عامل مجازی را “کرم شب تاب” خواند، زیرا آنها کمپانی های کوچکی هستند که تعدادشان زیاد است.

بعد از انتشار مصاحبه توماس، تعدادی از شرکت‌های به اصطلاح “کرم شب تاب” واکنش نشان دادند. در این راستا از این شرکت‌ها در مورد ادعای آی‌بی‌ام سوالاتی پرسیده شد.

یکی از این موارد، Zor Gorelov، مدیر Kasisto و دیگری Ryan Lester، مدیر اجرایی واحد LogMeIn’s Bold360 بود که با این دو مصاحبه ای انجام شد.

نظر Zor Gorelov مدیر اجرایی Kasisto در مورد ادعای آی‌بی‌ام:

درک زبان طبیعی (NLU) یک بخش اساسی در ایجاد عامل مجازی مؤثر است و عامل مجازی باید برای دامنه‌ای که در آن کار می‌کند؛ به خوبی آموزش دیده باشد.

ما معتقدیم در Kasisto می‌توانیم مؤثرترین عامل‌های مجازی را برای صنعت خدمات مالی بسازیم؛ کاری که‌ آی‌بی‌ام  قادر به انجام آن نیست.

ممکن است آی‌بی‌ام، شرکت Kasisto را به عنوان کرم شب تاب خطاب کند، اما تیم و فنون هوش مصنوعی که در شرکت ما وجود دارد بسیار قابل تحسین است.

مصاحبه با Ryan Lester مدیر ارشد LogMeIn

شرکت‌های بزرگی مانند IBM، مایکروسافت، گوگل و آمازون در زمینه‌ی عامل مجازی دستاوردهای بزرگی داشتند. اما بسیاری از شرکت‌های کوچکتر، از جمله شرکت ما فعالیت‌های خوبی در این زمینه ارائه داده‌اند که با ورود به سال 2020، این روند بیشتر خواهد شد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها