مشکل اتصال هدفون به ویندوز 10 دارید؟ این مقاله را بخوانید

0
2465
مشکل اتصال هدفون به ویندوز 10 دارید؟ این مقاله را بخوانید

برای اتصال هدفون به ویندوز 10 به روز کردن سر خود دستگاه های صوتی در ویندوز می تواند یک اشتباه باشد. درایورهای می توانند با یکدیگر مداخله پیدا کرده و ممکن است ویندوز یک نوع صدای خروجی را به اشتباه بخواند و مجبور شوید تنظیمات صدای خود را دستکاری کنید تا دریابید که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

مطمئنا اگر همه چیز به خوبی پیش رود، باید بتوانید یک دستگاه صوتی مانند هدفون یا هندزفری را وصل کنید و کار کند. اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد، می توانید از راهنمای زیر برای انجام این کار بهره بگیرید.

مطمئن شوید که هدفون در حالت فعال تنظیم شده است

مطمئن شوید که هدفون در حالت فعال شده و به عنوان پیش فرض دستگاه تنظیم شده باشد. مکان مهم دیگری که ممکن است شما برای ایجاد هدفون نیاز به ایجاد تغییراتی در ان داشته باشید ، پنجره Sound است. بهترین راه برای رسیدن به آن، کلیک راست بر روی نماد بلندگو در قسمت اعلان در گوشه ویندوز است، سپس روی “Sound notification” کلیک کنید.  در پنجره تنظیمات صدا ، روی “Manage sound devices ” کلیک کنید و ببینید که آیا “Headset” یا “Headphone” شما در لیست “Disabled”  ها قرار دارد یا خیر . در صورت وجود ، روی آن کلیک کرده و روی “Enable” کلیک کنید.

برای تنظیم هدفون به عنوان دستگاه صوتی پیش فرض خود ، به محض وصل شدن ، به طور خودکار روی آنها بروید و به منوی تنظیمات صدا برگردید. در اینجا ، روی کشوی “Choose your output device” کلیک کرده و هدفون خود را از لیست انتخاب کنید. در آینده نیز می توانید با کلیک کردن بر روی نماد بلندگو در قسمت اعلان نوار وظیفه و انتخاب دستگاه صوتی مورد نظر خود از آنجا ، دستگاه صوتی پیش فرض خود را تغییر دهید.

مطمئن شوید که هدفون در حالت فعال تنظیم شده است

درایورهای صوتی را به روزرسانی ، نصب مجدد یا جایگزین کنید

اگر هدفون خود را به رایانه شخصی دارای  Windows 10 خود وصل کردید و صدای آرامش بخش “Ding” را دریافت کنید خیالتان راحت باشد که در سطح سخت افزاری هدفون شناسایی شده است و مشکلی ندارد. اماخبر بد این است که شناسایی نرم افزار به هدفون مشکل وجود دارد. برای رفع این مشکل ، به “Device Manager->  Sound, video and game controllers” بروید و سپس درایور صوتی خود را انتخاب کنید. (در این مثال  Realtek High Definition Audio است.)

با کلیک راست بر روی درایور ، گزینه “Update Driver” ، و سپس “Search automatically for updated driver software” را شروع کنید.

درایورهای صوتی را به روزرسانی ، نصب مجدد یا جایگزین کنید

در صورت عدم موفقیت، قبل از فعال کردن مجدد آن، روی درایور کلیک راست کرده و سپس “Disable device” را کلیک کنید. سرانجام ، می توانید با انتخاب “Properties” از منوی راست کلیک درایور آن را انتخاب کنید، سپس روی زبانه  Driver” “و “Roll Back Driver” کلیک کنید.

روش های دیگر حل مشکل

برخی از کاربران نیز موارد زیر را به عنوان رفع حل این مشکل گزارش کرده اند. در پنجره “Update Driver” ، روی “Browse my computer for driver software” ، سپس “Let me pick from a list” و “High Definition Audio Device” را انتخاب کنید. ممکن است یک پیام هشدار دهنده دریافت کنید که درایور ناسازگار است. پیام را نادیده بگیرید ، سپس به جلو بروید و درایور را نصب کنید.

قبل از فعال کردن مجدد آن، روی درایور کلیک راست کرده و سپس "Disable device" را کلیک کنید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها