آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر

0
442
آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر

اگر شما نیز از علاقه مندان به استفاده از کنترلر ایکس باکس وان برای بازی های کامیپوتر خود هستید به سادگی می توانید کنترلر خود را به کامپیوتر متصل کنید. برای این کار سه روش وجود دارد که متناسب با کنترلر خود می توانید از آن ها بهره مند شوید، در این بخش قصد داریم به آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر بپردازیم .

همانطور که بیان شد کنترلر ایکس باکس وان از سه روش به کامپیوتر متصل می شودو از طرق کابل یو اس بی، بلوتوث و دانگل می توانید کنترلر خود را به کامپیوتر متصل کنید. برای استفاده از این روش ها با ما همراه باشید.

آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر از طریق پورت USB

ساده ترین روش برای اتصال کنترلر ایکس باکس وان از طریق USB است. این روش روی کنترلر های Xbox One، Xbox One S و Xbox One Elite کار می کند. با استفاده از کابل Micro-USB-to-Type-A به سادگی می توانید این کار را انجام دهید و ویندوز نیز به سادگی کنترلر شما را می شناسد.

اتصال از این روش تنها سه مرحله دارد

در مرحله اول کابل یو اس بی را به کامپیوتر خود متصل کنید

در مرحله دوم سمت دیگر کابل را به کنترلر ایکس باکس متصل می کنید

در انتها نیز آیکون Xbox را روی کنترلر را فشار دهید تا روشن شود. توجه داشته باشید که اگر چراغ کنترلر شما چشمک می زند باتری شما کم است یا کابل مورد استفاده شده تنها برای شارژ شدن کاربردی است و نمی تواند داده را انتقال دهد و باید کابل دیگری را امتحان کنید. پس از این مرحله می توانید به بازی های مورد نیاز خود بپردازید.آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر از طریق پورت USB

آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر با بلوتوث

با وجود اینکه بیشتر کنترلر های ایکس باکس از این روش پشتیبانی نمی کنند با این وجود می تواند اتصال کنترلر از طریق بلوتوث را امتحان کنید. برای این کار باید مراحل زیر را انجام داد.

لوگوی ایکس باکس روی کنترلر را نگه دارید تا چراغ آن روشن شود

در این مرحله بلوتوث سیستم خود را روشن کنید و به همگام سازی کنترلر ایکس باکس با ویندوز بپردازید. ممکن است کنترلر به طور مستقیم به سیستم شما متصل شود، در غیر این صورت مراحل زیر را باید طی کرد.

حال باید دکمه اتصال یا همان کانکت که در کنار پورت میکرو یو اس بی کنترلر وجود دارد را نگه دارید تا کنترلر آماده اتصال شود.

حال باید به بخش تنظیمات بلوتوث رفته و در میان گزینه های مختلف به همگام سازی کنترلر ایکس باکس با سیستم کامپیوتری خود بپردازید.آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر با بلوتوث

آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر با استفاده از دانگل

با استفاده از دانگل به سادگی می توان به اتصال کنترلر پرداخت، برای اتصال از این روش می توان موارد زیر را طی کرد.

در مرحله اول دانگل را به کامیپوتر متصل کرده و صبر می کنیم تا درایورهای آن نصب شود

پس از این مرحله دکمه ایکس باکس وان را نگه می داریم تا کنترلر روشن شود

پس از روشن شدن کنترلر ایکس باکس وان دکمه موجود در دانگل را فشار دهید

در این مرحله باید دکمه اتصال روی کنترلر را نگه داشت و سپس کنترلر شما به کامپیوتر متصل می شود تا بتوانید از آن در بازی های خود استفاده کنید.

به طور کلی با این سه روش به سادگی می توان به اتصال کنترلر پرداخت، با این وجود توجه داشته باشید که هیچ کدام از این روش های هزینه خاصی را برای شما ایجاد نمی کند، از این رو پیشنهاد می کنیم تجربه بازی با این کنترلر حرفه ای را روی سیستم خود از دست ندهید.آموزش اتصال کنترلر ایکس باکس وان به کامپیوتر با استفاده از دانگل

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از