اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به ماهواره از ۲۰۲۴

از سال آینده گوشی‌های هوشمند قادر به اتصال مستقیم به ماهواره استارلینک خواهند بود.

به گزارش کالاسودا، در سال ۲۰۲۲ اپراتور مخابراتی تی موبایل با اسپیس ایکس متحد شد تا از طریق شبکه ماهواره‌ای استارلینک بتوان گوشی هوشمند را به صورت اتصال مستقیم اینترنت‌دار کرد.

به همین خاطر قرار است با انجام ۱۴۴ پرواز و نصب ماهواره‌های اینترنتی تعیین شده، خدمات و سرویس‌های مرتبط راه اندازی شود.

از قبل وعده داده شده بود که در سال ۲۰۲۴ باید شاهد راه اندازی اولیه و عمومی سرویس متنی مستقیم ماهواره به گوشی به صورت دو طرفه باشیم.

همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده نسخه پرسرعت اینترنت LTE ماهواره‌ای با سرعت حداکثر ۲ مگابیت بر ثانیه برای اولین بار برای سال ۲۰۲۵ راه اندازی خواهد شد.

اسپیس ایکس برای عمل به تعهدات خود نیاز به توسعه واحدهایی به اندازه متوسط دارد تا تعداد بیشتری ماهواره روی موشک فالکون ۹ با یک پرتاب در مدار قرار گیرد.

دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای مشتریان تی موبایل به صورت بیسیک رایگان بوده و برای دریافت خدمات اضافی باید پول بپردازند.

استارلینک برای توسعه اینتنرت ماهواره‌ای با سایر اپراتورها در سراسر جهان معامله کرده است.

اپراتور استرالیایی Optus، اپراتور کانادایی Rogers، KDDI ژاپن، اپراتور نیوزیلندی One NZ و Salt  سوئیس از جمله مشتریان پر و پا قرص خدمات ماهواره‌ای استارلینک هستند که عقد قرارداد بسته‌اند.

هدف استارلینک در ابتدا پوشش زمین، دریاچه و آب‌های ساحلی بوده و برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای وسط اقیانوس باید با استارلیک جداگانه مذاکره کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها