اتصال یک چاپگر به دو کامپیوتر و به اشتراک گذاری آن

0
۴۱۴
اتصال یک چاپگر به دو کامپیوتر و به اشتراک گذاری آن

اگر دو کامپیوتر دارید که می خواهید هر دو را به یک چاپگر متصل کنید و نمی دانید که از چه ترفندی باید استفاده کنید، خواندن مقاله زیر به شما توصیه می شود.

برای به اشتراک گذاشتن چاپگر بین دو کامپیوتر ، هر دو رایانه باید به همان شبکه وصل شوند. شبکه های تجاری معمولاً با استفاده از روتر شبکه ایجاد می شوند ، اما می توانید با استفاده از فقط دو کامپیوتر و کابل شبکه ، شبکه های کوچکی ایجاد کنید ، بنابراین از داشتن هزینه غیرضروری در خرید روتر در صورت داشتن یک دفتر کوچک خودداری کنید.

اشتراک و اتصال چاپگر

به اشتراک گذاشتن سخت افزار بین منابع رایانه ای مختلف امری متداول است. به طور خاص، به اشتراک گذاشتن چاپگر بین دو یا چند رایانه چیزی است که بیشتر افراد می خواهند آن را نه فقط در  محل کار بلکه در خانه نیز انجام دهند، زیرا خانواده های بیشتری در حال استفاده از چندین رایانه و لپ تاپ در منزل خود هستند و اگر هر کدام از افراد بخواهند از آن استفاده کنند نیاز دارند که از کامپیوتر خود به سیستم متصل شوند.

اشتراک و اتصال چاپگر

مراحل اشتراک‌گذاری چاپگر

اشتراک پرینتر برای سالهای متمادی است که امکان پذیر شده است، اما با وجود فناوری های جدید و ارزان تر، اکنون راحت تر از همیشه انجام می شود. اتصال یک چاپگر به دو یا چند رایانه بسیار ساده است ، اما نحوه انجام آن بستگی به بودجه و محدودیت های دیگر شما دارد. در زیر راه های انجام این کار را برای شما شرح خواهیم داد.

  • کابل شبکه یا کابل شبکه متقاطع خود را به یکی از درگاه های شبکه در اولین کامپیوتر وصل کنید. انتهای دیگر کابل را به پورت شبکه در رایانه دوم خود وصل کنید.

کابل شبکه یا کابل شبکه متقاطع خود را به یکی از درگاه های شبکه در اولین کامپیوتر وصل کنید

  • به یکی از رایانه ها لاگین کنید و سپس روی آیکون شبکه در قسمت system tray نوار وظیفه کلیک راست کنید. گزینه. “Open Network and Sharing Center” را از فهرست منوی باز شده انتخاب کنید ، و سپس روی نماد کنار برچسب “unidentified networks” یا “Multiple networks” دابل کلیک کنید.

Open Network and Sharing Center

 

  • روی نوار پیام باز شده در بالای پنجره کلیک کنید که می گوید ” Network discovery and file sharing are turned off…” و سپس گزینه  ” Turn on network discovery and file sharing” را در صفحه بعدی انتخاب کنید. روی “Save changes” کلیک کنید و سپس به ” Network and Sharing Center” برگردید. روی ” Change advanced sharing settings,” کلیک کنید ، گزینه ” Turn on file and printer sharing” را انتخاب کنید و دوباره روی ” Save changes” کلیک کنید.

روی نوار پیام باز شده در بالای پنجره کلیک کنید

 

  • چاپگر خود را به اولین کامپیوتر وصل کنید. روی منوی “استارت” کلیک کنید ، ” Devices and Printers” را انتخاب کرده و روی چاپگر خود راست کلیک کنید ، ” Printer properties” را انتخاب کنید، “زبانه Sharing” را باز کنید و سپس کادر انتخاب با عنوان ” Share this printer” را انتخاب کنید.

روی منوی "استارت" کلیک کنید ، " Devices and Printers

  • اکنون روی رایانه دوم ” Devices and Printers” را باز کنید ، روی ” Add a printer” کلیک کنید ، گزینه ” Add a network, wireless or Bluetooth printer” را انتخاب کنید ، روی چاپگر کلیک کنید ، روی “Next” بزنید و سپس برای اضافه کردن چاپگر مشترک دستورالعمل های باقی مانده را دنبال کنید. هم اکنون هر دو رایانه می توانند از یک چاپگر مشترک استفاده کنند.

گزینه " Add a network, wireless or Bluetooth printer" را انتخاب کنید

استفاده از سوییچ

همچنین برای این کار می توانید از یک سوییچ استفاده کنید. شما می توانید آنچه را که سوئیچ چاپگر نامیده می شود خریداری کنید؛ آنها برای چاپگرهای کابل موازی و کابل USB ساخته شده اند. با کمک این ابزار شما به سادگی هر دو رایانه و چاپگر را به سوئیچ وصل می کنید و چاپگر را روی هر دو کامپیوتر تنظیم می کنید.

برخی از سوئیچ های پرینتر به سبک قدیمی تر، باعث می شوند که سوئیچ را بطور فیزیکی تغییر دهید تا یک کامپیوتر خود به طور اختصاصی به چاپگر اختصاص دهید و با زدن دکمه دیگر آن را برای کامپیوتر دیگر آماده کنید، اما سوئیچ های جدیدتر و کمی گران تر این کار را به صورت خودکار برای شما انجام می دهند. برای اینکه این راه حل جواب دهد، نیاز است که دو کامپیوتر شما در کنار یکدیگر باشند.

استفاده از سوییچ

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از