اخبار

اتمام ساخت اولین ماهواره عملیاتی کشور تا سال آینده

کالاسودا- کالاسودا – رئیس پژوهشگاه فضایی ایران پیش بینی کرد که ماهواره سنجشی سها به عنوان اولین ماهواره عملیاتی کشور و ماهواره مخابراتی ناهید ۲ در سال آینده به سرانجام برسند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران از پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد.

در جریان این بازدید، حسن حدادپور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: کشور در حوزه علم و فناوری فضایی نیازمند کار بسیجی و جهادی است تا اهداف چشم‌ انداز  ۱۴۰۴ محقق شود و ایران به رتبه اول در منطقه در این عرصه دست یابد.

وی در مورد پروژه ‌های در دست اجرای این پژوهشگاه گفت: پژوهشگاه فضایی ایران پروژه‌ هایی چون ماهواره سنجشی سها که اولین ماهواره عملیاتی کشور است و ماهواره ناهید ۲ که یک گام در توسعه ماهواره‌ های مخابراتی است و برخی پروژه‌های دیگر را در دست اجرا دارد که متخصصان آن تلاش میکنند تا در سال آتی، این پروژه‌ ها به انجام برسند و پژوهشگاه دستاوردهای ارزنده ‌ای را تقدیم کشور کند.

در این بازدید مرتضی براری نیز با بیان اینکه پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، توان خود را در برخی حوزه ‌های هوا فضایی به‌خوبی به اثبات رسانده که از آن‌جمله سامانه بلوک انتقال مداری، بالن مخابراتی و استراتسفری است و باید از این تواناییها، حداکثر استفاده در کشور به ‌عمل آید، افزود: پژوهشکده سامانه‌ های حمل و نقل فضایی دارای آزمایشگاه ‌ها و زیرساختهای مجهزی است و میتواند در توسعه سامانه‌ های فضایی، نقش مهمی داشته باشد.

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا