اتهام جدید واتساپ علیه شرکت جاسوسی NSO Group

فیس‌بوک مالک واتساپ در جزییات جدیدی از سوء استفاده شرکت جاسوسی اسرائیلی NSO از سرویس و سرور QuadraNet مستقر در لس آنجلس پرده برداشته که نشان می‌دهد 700 بار برای آلوده کرده سیستم قربانیان از آن سوء استفاده کرده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از techtimes، مدتی است که شکایت واتساپ از این شرکت مطرح شده، اما سوء استفاده این شرکت از سرور آمریکایی در آلوده کردن سیستم قربانیان مطرح نشده بود که حالا به عنوان اتهام جدید ضمیمه پرونده حقوقی شرکت اسرائیلی می‌شود.

فیس بوک پرونده‌ای را علیه شرکت نظارت سایبری اسرائیلی NSO Group در مورد استفاده از واتساپ برای جاسوسی روی 1400 دستگاه تلفن همراه در 20 کشور جهان بین آوریل و مه تشکیل داد. این جاسوسی حدود 100 روزنامه نگار، برخی از رهبران زن مشهور، فعالان حقوق بشر و مخالفان سیاسی را مورد هدف قرار داده است.

واتساپ پیش از این ادعا کرده بود که NSO از نرم افزار Pegasus برای جعل سرورهای مستقر در ایالات متحده استفاده کرده است اما طبق گزارش‌ جدید، NSO بیش از 700 بار از QuadraNet، یک سرویس و سرور مستقر در لس آنجلس، سو استفاده کرده است تا بدافزارها را روی دستگاه کاربران کار گذاشته و همچنین سرور آمازون را درگیر کند.

سخنگوی NSO مستقیماً به این ادعاها پاسخ نداده و در عوض اظهارات قبلی خود را تکرار کرده و گفته که از Pegasus علیه مشتریان استفاده نکرده و نمی‌توان از آن در دستگاه‌ها یا شماره تلفن‌های داخل ایالات متحده استفاده کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها