اخبار

وقتی اتوبوس مدرسه تبدیل به خانه خورشیدی می شود!

وقتی اتوبوس مدرسه تبدیل به خانه خورشیدی می شود!

کالاسودا - وقتی اتوبوس مدرسه تبدیل به خانه خورشیدی می شود!کالاسودا – خانه جایی است که قلب فرد برایش بتپد، حتی اگر آن خانه چرخ داشته و متحرک باشد! مایکل فورر به جای اینکه خانه خود را محدود به یک لوکیشن ثابت کند، تصمیم گرفته خانه ای متحرک روی چرخ های یک اتوبوس داشته باشد.

شاید بدبین آدم نیز فکرش را نمی کرد اتوبوس مدرسه قدیمی که فورر آن را در حراجی به قیمت 3600 دلار می خرد، تبدیل به خانه خورشیدی لوکس و جذاب شود. البته او برای ساخت این خانه تلاش زیادی را در جهت رویایی تر کردن آن انجام داده است. این پروسه حدود نه ماه و در نزدیکی به محل اقامت والدین زمان برده است. فورر این روند را در وبلاگ خود انجام داده است. او سخت ترین بخش کار را از بین بردن ساختمان داخلی اتوبوس و تبدیل کردن آن به خانه جدید می داند که هزینه هایی نیز برای آن به انجام رسانده است.

داخل اتوبوس مدرسه چه شکلی است؟

هنگامی که فورر داخل اتوبوس را به طور کامل بازسازی کرد، زمان آن رسیده بود که شروع به پر کردن این خانه 180 فوت مربعی کند. بسیاری از مبلمان داخلی دارای عملکرد چند گانه هستند. برای مثال نیمکت هایی که در دو طرف اتاق نشیمن هستند می توانند به عنوان صندلی نیز محلی برای نشستن باشند. همچنین می توانند با اتصال به یکدیگر مانند یک تخت خواب عمل کنند. زیر نیمکت ها یک میز چوبی قرار دارد که می تواند برای شام به هشت مهمان سرویس برساند. علاوه بر اتاق نشیمن همچنین یک آشپزخانه کامل با تجهیزات وجود دارد که فضایی برای تهیه غذا، یک سینک و یک اجاق گاز دارد.وقتی اتوبوس مدرسه تبدیل به خانه خورشیدی می شود!

خارج فضای اتوبوس مدرسه چگونه است؟

خارج از اتوبوس نیز به همان اندازه داخل اتوبوس جذاب است. انرژی این خانه اتوبوسی از پنل های خورشیدی تامین می شود و دارای سه نورگیر شیشه ای برای جذب انرژی خورشید و یک تهویه مطبوع است. مخزن اتوبوس دارای مخزنی است که گنجایش 130 گالن آب شیرین، مخزن آب 100 گالنی و یک گالن 29 لیتری سوخت پروپان است و تعدادی جعبه نیز برای ذخیره وسایل و لوازم ضروری زندگی است. این اتوبوس با استفاده از انرژی خورشیدی تامین انرژی می شود که در نوع خود یک سوخت پاک محسوب شده و سازگار با محیط زیست است.

مایکل فورر با خانه اتوبوسی خود حول آمریکای شمالی می گردد و زندگی اش را با خود این طرف و آن طرف می برد. او تا کنون بیش از 18500 مایل رانده و از 36 ایالات بازدید کرده و قصد توقف ندارد. او شرح سفرنامه ش را در وبلاگ ش به این نشانی که برای شرح آنچه بر او طی این سفرها گذشته است می توانید به این وبلاگ مراجعه کنید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا