اجرای طرح پست دیجیتالی در ایران

0
229

طرح پست الکترونیک قرار است به زودی در ایران اجرایی شود و از این رو کمیته های اجرایی برای آن ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، طرح تحول دیجیتال و پیاده سازی سکوی تجارت الکترونیک پست (ستاپ) با آغاز به کار کمیته‌های تخصصی ۱۱ گانه کلید خورد.

بازسازی و تحول پست مطابق راهبرد‌های جدید و با هدف رونق کسب و کار‌ها در فضای اقتصاد دیجیتال، از دلایل پیاده سازی این طرح است.

طرح تحول دیجیتال پست و ستاپ با صدور احکام از سوی حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، ابلاغ به اعضا و آغاز به کار ۱۱ کمیته تخصصی، به عنوان زیرمجموعه شورای راهبری، فعالیت خود را شروع کرده است.

کمیته راهبری پایگاه مدیریت نشانی مکان محور (GNAF)، کمیته راهبری استقرار نظام‌های کیفی و مدیریتی، کمیته راهبری برنامه جامع بازاریابی، فروش و نگهداشت مشتری، کمیته باز مهندسی عملیات و فرایند‌های کلیدی، کمیته راهبری مدیریت جریان نقدی و بودجه، کمیته باز طراحی مدل کسب و کار سرویس‌ها، کمیته برنامه ریزی و مدیریت تغییر و تحول، کمیته مدیریت و توسعه منابع کلیدی (انسانی و فیزیکی)، کمیته مدیریت هزینه و محاسبه قیمت تمام شده، کمیته مدیریت یکپارچگی و توسعه زیرساخت فناوری اطلاعات و کمیته توسعه روابط تجاری و منابع برون سازمانی این کارگروه را تشکیل می دهند.

این در حالی است که شرکت پست ایران همچنین پروژه های مختلفی نیز با اپلیکیشن های دیجیتالی از بخش خصوصی را مد نظر دارد که از این میان می توان به الوپست اشاره کرد که از 27 اردیبهشت و همزمان با روز جهانی ارتباطات کلید خورده است. از طریق این خدمت کاربران می توانند به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به شرکت پست و با استفاده از اپلیکیشن الوپیک محموله های خود را پست کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها