امنیت

واتس آپ از اخبار جعلی با ابزار جستجوی تصاویر جلوگیری می کند

واتس آپ از اخبار جعلی با ابزار جستجوی تصاویر جلوگیری می کند

کالاسودا - گسترش اخبار جعلی یکی از مشکلات ثابت واتس اپ که این شرکت متعلق به فیس بوک همچنان اقداماتی را برای حل کردن آن انجام می دهد.

گزارش های جدید نشان می دهد که این شرکت در حال توسعه یک ویژگی جدید برای اخبار جعلی و تصاویر است که کاربران را قادر می سازد تا شناسایی کنند که آیا اخبار یا تصاویری که دریافت کرده اند مشروع و مجاز است یا فیک و جعلی؟

این ابزار جستجوی تصاویر که Search by imgage نام دارد توسط افرادی از تیم  WABetalnfo کشف شده است که در آپدیت 2.19.73 وجود خواهد داشت. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که یک تصویر را به طور مستقیم در گوگل آپلود کنند تا بتوانند مشابه یا برابر با آن را در اینترنت پیدا کنند. شما اکنون می توانید جستجوی تصویر معکوس را در گوگل انجام دهید، اما این ابزار در داخل واتس آپ وجود دارد.

 این ابزار کاربران را از مشروعیت تصاویر خود مطمئن خواهد کرد. این ویژگی در برنامه واتس اپ فعلا فعال نشده است و شرکت هنوز بازه اعمال ان را به طور دقیق اعلام نکرده است. همچنین واتس آپ در حرکتی دیگر نیز قرار است جلوی اپلیکیشن های غیررسمی که اسامی مشابه با واتس آپ دارند را نیز خواهد گرفت و به امنیت خود رنگ و بوی دیگری می بخشد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

اپلیکیشن واتس آپ بدون اطلاع قبلی اکانت ها را مسدود می کند
مایکروسافت عدم پشتیبانی از ویندوز 7 با نوتیفیکیشن اطلاع رسانی می کند
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا