اخبار

این بار پیاز را پوست بکنید تا گریه نکنید

کالاسودا_یکی از جدیدترین محصولات دنیای تکنولوژی که البته به دنیای خوراکی ها ، نیز وابستگی دارد ، پیاز موسوم به sunions  است .

حتما برای شما هم پیش آمده که برای تهیه غذا ، ناچار به پوست کندن پیاز بوده باشید و سپس به سبب پوست کندن پیاز دچار ریزش اشک، یا سوزش چشم شده اید .

اما خانه داری بدون استفاده از مواد پرکاربردی مثل پیاز عملا غیر ممکن است . جالب است بدانید که تنها خانم های خانه دار نیستند که این مشکل را دارند و حتی  آشپزهای حرفه ای ، مدتهاست از اشک ریختن کردن هنگام خرد پیاز گله دارند. این مشکل چنان فراگیر است که سوال «چگونه بدون اشک ریختن پیاز خرد کنم؟» بیش از ۱.۱ میلیون پاسخ در گوگل دارد و تعداد ویدئوهای مربوط به این سوال در یوتیوب بیش از ۶ میلیون بازدید داشته اند.

شاید بر همین اساس هم هست که  شرکتBayer نخستین پیاز بدون اشک و شیرین به نام Sunions را در آمریکا پرورش داده است. قرار است این محصول در آینده به بازارهایی مخصوص ارسال شود. بر اساس گزارش ها ، این محصول پس از ۳ دهه بررسی و پژوهش به بازارهای جهانی ارائه می شود .

sunions-.jpg1|کالاسودابر اساس سخنان گروه تولیدی این پیاز ضد اشک ، Sunions از لحاظ ژنتیکی مهندسی نشده اما در یک پروژه هیبرید کردن پیازهای مختلف طی ۳۰ سال تولید شده است. برخلاف پیازهای معمولی sunions   پس از انبار شدن ترکیبات متلاطم آن افزایش نمی یابد. بلکه این ترکیبات در پیاز مذکور کاهش می یابد بنابراین تاثیر اشک ریختن پس از خرد کردن نیز از بین می رود. آزمایش های Sunions نیز بدون اشک بودن این پیاز را تایید کرده اند. علاوه برآنکه این پیاز بدون اشک است بلکه طعم شیرین تری نیز دارد و به همین دلیل حتی می توان آن را خام خورد!

نظر شما چیست ؟آیا می توان امیدوار بود با کمک این محصول با مشکلات مرسوم خانه داری خداحافظی کرد ؟

To Top