اخبار

پای خودران های  SEXTANT به فضا باز شد

پای خودران های  SEXTANT به فضا باز شد|کالاسوداکالاسودا_ناسا تصمیم دارد در یک طرح جنجالی ، نوعی سفینه فضایی موسوم به SEXTANT را به فضا بفرستد . سفینه ای که خودران است و در نوع خود منحصر به فرد محسوب می شود .

تا کنون بارها با نام خودروهای خودران مواجه شده ایم، اما این بار قرار است نوبت به سفینه های خودران برسد . این سفینه ها ، از سیستم SEXTANT  بهره می برند .

این سیستم ، می تواند برای هدایت اشیای مختلف در فضا که با سرعت هزاران مایل در ساعت حرکت می کنند، به کار گرفته شود. در سیستم SEXTANT از ترکیبی متشکل از بالغ بر ۵۰  تلسکوپ و ابزار شناسایی اشعه ایکس برای هدایت و ردیابی سفینه های فضایی استفاده می شود.

 بر اساس گفته مقامات ناسا، این سازمان امیدوار است ، با کمک اشعه ایکس بتواند سفینه های فضایی رباتیک را در فواصل بسیار دور از زمین هدایت کند، تحولی که بسیاری از چالش های موجود در این زمینه را رفع می کند. یکی از برنامه ریزیان و مهندسان ارشد این طرح ؛ جیسون میشل یکی از افرادی که در حال کار بر روی این طرح در ناسا است، می گوید هدایت سفینه های فضایی با اشعه ایکس، اکتشاف و جستجو برای یافتن ناشناخته ها در دورترین نقاط فضا را تسهیل می کند. با استفاده از اشعه ایکس می توان سفینه های فضایی را بدون نیاز به دخالت انسان به سفرهای طولانی فرستاد و به طور آنی با آنها در تماس بود.اما این نخستین باری نیست که ناسا برای رسیدن به چنین امکانی تلاش می کند، پیش از این نیز ، ناسا برای اولین بار در نوامبر گذشته از دستیابی به این فناوری خبر داده بود. این تحول راه را برای ارسال سفینه های فضایی خودران به عمق فضا هموار می کند

To Top