اخراج اکثر رباتهای هتلی در ژاپن به خاطر نارضایتی مشتریان

0
255
اخراج اکثر رباتهای هتلی در ژاپن به خاطر نارضایتی مشتریان

با پیشرفت تکنولوژی، هرروزه به کارگیری آن در زندگی انسانها افزایش می یابد؛ تلفنهای همراه، ساعتهای هوشمند، رباتها و تلویزیونهایی که به اینترنت متصل می شوند، رباتهایی که خانه را تمیز می کنند و… باعث شده اند تا زندگی ساده تر شود؛ کاربرد برخی از این ابزارها موفقیت آمیز هستند و در بسیاری از مواقع هم این ابزارهای هوشمند، ناکام می مانند.

به عنوان مثال مسئولان هتلی در ژاپن تصمیم گرفتند تا نیمی از رباتهایی که دراین هتل مشغول به کار بودند را اخراج کنند؛ دلیل برکناری این رباتها، شکایتهای بسیاری از مشتریان این هتل بوده است. هتل”هن نا” از 243 ربات برای انجام کارهای روزمره هتل بهره می برد و به عنوان مثال یک ربات در بخش پذیرش مشغول به کار بود، رباتی مسئولیت باغداری اتوماتیک محوطه بیرونی هتل را برعهده داشت و یک بازوی مکانیکی وسایل مسافران را جابه جا می کرد.

هتل هن نا، هتلی با بهره گیری از رباتها

این هتل درسال 2015 و بعد از افتتاح حسابی خبر ساز شد . شعار اصلی این هتل ژاپنی این بود:« مواجهه احساسات با راحتی» که این اتفاق قرار بود به لطف به کارگیری تکنولوژی حاصل شود ولی واقعیت این است که شکایتهای زیادی از سوی مشتریان به مدیریت منتقل شد؛ به عنوان مثال یکی از رباتهای این هتل بارها به اشتباه باعث بیدار شدن مسافران هتل شده است .
در وب سایت رسمی این هتل می خوانیم:« یکی از معانی کلمه ژاپنی “هن”، تغییر است که نشان دهنده تعهد ما برای پیشرفت در جستجوی راحتی بیشتر است.اقامت دراین هتل،به منزله رویارویی با سورپرایزهایی دور از انتظار و جذاب است. تجربه ای بی نظیر که باعث می شود میهمانان ما یک گام بزرگ رو به آینده بردارند.»

طبق گزارش منتشره در روزنامه ایندیپندنت، در سال 2017، این هتل کارمند انسانی نداشته است.

تاپیا ربات هوشمندی است که در اتاق های هتل هن نا قرار دارد و با بهره گیری از آن مسافران می توانند تجهیزات اتاق، از جمله تلویزیون، هواساز و نور را با دستورهای سوتی و یا لمس ربات تنظیم کنند.
تاپیا ربات هوشمندی است که در اتاق های هتل هن نا قرار دارد و با بهره گیری از آن مسافران می توانند تجهیزات اتاق، از جمله تلویزیون، هواساز و نور را با دستورهای سوتی و یا لمس ربات تنظیم کنند.

موفقیت این هتل رباتی، باعث شده تا هتل های این چنینی بیشتری تاسیس شوند و آژانس مسافرتی H.I.S پیشنهاد داده که در طول پنج سال، 100 هتل رباتی ایجاد شوند.

هیدئو ساوادا، بانی آژانس مسافرتی HIS دراین باره گفته:« بهره گیری از رباتها در قسمت پذیرش و بودنشان درتمام بخشهای هتل، از جمله ایده هایی است که ما جزو اهدافمان تعریف کرده ایم و می خواهیم بدین ترتیب کاربردی ترین هتل دنیا را داشته باشیم.»

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از