اخراج ۲۶ درصد از نیروهای تاکسی اینترنتی لیفت

تاکسی اینترنتی لیفت ۲۶ درصد از نیروهایش را اخراج می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، این رقم معادل ۱۰۷۲ فرصت شغلی است و ۲۶ درصد از نیروها باید لیفت را به اجبار ترک کنند.

هم زمان این تاکسی اینترنتی استخدام را نیز کم کرده و ۲۵۰ مورد را حذف خواهد کرد.

تصمیم به اخراج در ۳ ماهه دوم بیش از ۴۷ میلیون دلار به نفع شرکت می‌شود، اگرچه لیفت ادعا کرده که این اخراج‌ها منجر به سرویس دهی بهتر به راننده و مسافر می‌شود.

گفتنی است لیفت در نوامبر سال پیش نیز ۱۳ درصد از نیروی کار خود را پس از اینکه لوگان گرین، از بنیان گذاران لیفت صحبت از بستن کمربندها برای رقابت بیشتر با اوبر{معروف ترین تاکسی اینترنتی} گفت، اخراج کرده بود.

نه لیفت و نه اوبر در سال گذشته مالی سود نکردند و البته اوبر در ۳ ماهه گذشته به لطف سرمایه‌گذاری‌های فرعی سود به دست آورد.

اوبر پاییز سال پیش ۶۰ مهندس خود در لیتوانی را از کار بیکار کرد و سپس در ژانویه امسال هم ۱۵۰ نیروی خود را در بخش Uber Freight اخراج کرد، اما در مجموع معلوم است که اوبر فشار کمتری را نسبت به لیفت تحمل کرده است.

بسیاری از غول‌های فناوری در سال 2023 کارکنان خود را اخراج کرده‌اند که در بسیاری از موارد به دلیل اقتصاد سخت جهانی است.

اما در مورد لیفت، دیوید ریشر، رئیس جدید (و مدیر اجرایی سابق آمازون) که این ماه شروع به کار کرد، خواستار ساده‌سازی کسب و کار و تمرکز مجدد روی “نیازهای مسافران و رانندگان” شد.

وی بخشی از تغییرات اجرایی گسترده‌تر است که نشان می‌دهد پرزیدنت و یکی از بنیان‌گذاران دیگر یعنس جان زیمر به هیئت مدیره، جایی که گرین هنوز نقشی دارد، منتقل می‌شوند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها