ادامه رکود بازار و کاهش قیمت خودرو

ادامه رکود بازار و کاهش قیمت خودرو

بازار خودرو همچنان بدون مشتری به حیات خود ادامه می دهد و این امر باعث شده تا قیمت ها نیز کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، حباب ۵ تا ۳۰ میلیونی قیمت خودرو که از اوایل اردیبهشت رقم خورد حالا در حال ترکیدن است و علت اصلی آن هم نبود مشتری در بازار خودرو است.

هیجانی که در یک ماه گذشته در بازار وجود داشت در حال حاضر فروکش کرده است، البته این هیجان توسط دلالان ایجاد شده بود که به صورت کاذب قیمت‌ها را افزایش داده بودند در حالی که خرید و فروشی صورت نمی‌گرفت و فقط بر روی کاغذ این موضوع وجود داشت.

طی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.

دو خودروساز ایرانی از هفته گذشته فروش فوری محصولات خود را از سر گرفته اند و از این رو قیمت ها در بازار کاهش داشته است.

اگرچه تمام ثبت نام‌هایی که صورت می‌گیرد در فروش فوری ها، 90 درصد آن‌ها مصرف کننده نیستند و با خریداری این خودروها و عرضه آن‌ها با قیمت بالا، بازار را بهم می‌ریزند.

در این میان فعالان بازار خودرو خواهان ساماندهی به این بازار از سوی نهادهای دولتی هستند.

در این رابطه، اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه فروش خودرو در بازار باید بر اساس یک فرمول و درصد سود مشخص باشد تاکید کرد: زمانی که قیمت خودرو مشخص نشده نهاد نظارتی هم نمی‌تواند بر روی قیمت نظارت کند.

وی با بیان اینکه باید سامانه قیمت خودرو در کشور ایجاد شود، خاطرنشان کرد: اگر سامانه خودرو وجود داشت،قیمت خودرو دقیقاً مشخص بود و کسی نمی‌توانست بازار را ملتهب کند و سایت‌ها هم فقط می‌توانستند کار تبلیغات انجام دهند.

موتمنی با بیان اینکه قیمت‌ها نسبت به سه هفته گذشته کاهش یافته است گفت: به عنوان مثال قیمت پراید 111 تا حدود 60 میلیون تومان رسیده بود که در حال حاضر به 51 میلیون تومان رسیده است، خودروی هایما از 380 تومان به 340 میلیون تومان رسیده است، اما مشتری برای این قیمت‌ها وجود ندارد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها