ادعای ماسک برای ساخت گوشی هوشمند تسلا برای رقابت با اپل و گوگل

ایلان ماسک امروز در پاسخ به یک توییت اپل و گوگل را تهدید کرد که در صورت خروج توئیتر از اپ استور و پلی استور، گوشی هوشمند تسلا تولید کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از phonearena؛ آخرین اخبار مربوط به ماسک و توییتر این است که این مولتی میلیاردر ادعا کرده است که اگر اپل و گوگل توییتر را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند، ماسک یک گوشی جایگزین خواهد ساخت.

لیز ویلر در توئیت خود نوشت: “اگر اپل و گوگل توییتر را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند، @elonmusk باید گوشی هوشمند خود را تولید کند. نیمی از کشور با کمال میل آیفون و اندروید و فرایند جاسوسی آن‌ها را کنار خواهند گذاشت. این مرد به مریخ موشک فرستاده است. ساخت یک گوشی هوشمند خیلی ساده‌تر است، درست است؟

ایلان در پاسخ نوشت: ” امیدوارم که به این نتیجه نرسیم، اما، بله، اگر انتخاب دیگری وجود نداشته باشد، یک گوشی جایگزین خواهم ساخت.”

این حرف ها ما را به یاد میلیاردر دیگری می‌اندازد که فکر می‌کرد ساخت یک گوشی هوشمند رقابتی درست است.

جف بزوس و آمازون Fire Phone را در ژوئن 2014 تولید کردند.

این گوشی شکست خورد؛ زیرا طبق گزارش‌ها تنها 26000 دستگاه از آن فروخته شد.

با این حال هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه اپل یا گوگل بخواهند توییتر را از اپ استور و گوگل پلی استور حذف کنند، وجود ندارد.

اگر گوگل بخواهد توییتر را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف کند، توییتر می‌تواند به یک فروشگاه اپلیکیشن شخص ثالث مانند آمازون وارد شود.

از دست دادن اپ استور حتی اگر گزینه‌ای دیگری برای دانلود در iOS وجود نداشته باشد، ضربه بزرگی نخواهد بود. به این دلیل که حتی بدون اندروید یا iOS، توییتر از طریق مرورگر تلفن همراه در آیفون و اندروید قابل دسترسی خواهد بود.

به عبارت دیگر، فقدان برنامه بومی iOS و/یا اندروید پایانی برای توییتر نیست.

اگر یک گوشی تسلا تولید شود، ماسک باید یک واحد تجاری موبایل برای تسلا ایجاد کند. اما ایلان باید مراقب باشد؛ زیرا دارایی او در تسلا در سال جاری 54 درصد کاهش یافته است.

البته همهٔ اینها حدس و گمان است، زیرا توییتر همچنان در فروشگاه App و Play Store قرار دارد.

علاوه بر این روند ساخت یک گوشی هوشمند جدید با استفاده از یک پلتفرم جدید چندین سال طول می‌کشد. بنابراین، آقای ماسک نباید انتظار جادو نداشته باشد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها