ارتباطات زائران رصد می شود

رگولاتوری با اتکا به یک سامانه میزان سرویس دهی ارتباطی به زائران را رصد می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، ارایه خدمت به زائران اربعین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات صورت گرفته اما رگولاتوری به عنوان یک سازمان ناظر میزان این سرویس دهی را بررسی می کند.

بررسی و رصد ارایه سرویس ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با استفاده از سامانه‌های پایش و مانیتورینگ سیار در مسیر حرکت زائران اربعین حسینی (ع) انجام می شود.

سامانه‌های پایش و مانیتورینگ سیار در مسیر حرکت زائران اربعین حسینی (ع) منتهی به پایانه‌های مرزی شلمچه، چذابه و مهران مستقر شده اند و وظیفه این سامانه ها صیانت از فضای فرکانسی و جلوگیری از تداخلات شبکه‌های رادیوئی، بررسی وضعیت پوشش اپراتورهای تلفن همراه، پایش طیف فرکانسی و اندازه‌گیری سرریز سیگنال اپراتورهای کشور عراق در مسیرهای حرکت زائران است.

این رصد و بررسی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مسیر حرکت زائران اربعین از ماه های گذشته انجام شده که در راستای تقویت پوشش اپراتورهای تلفن همراه و جلوگیری از رومینگ ناخواسته بوده است. 

این در حالی است که رگولاتوری همچنین اعلام کرده که علاوه بر استقرار خودرو سیار پایش، این سامانه به تجهیزات ماهواره‌ای ارتباطات ثابت و دیتا مجهز شده است. این تکنولوژی برای پایداری ارتباطات در حوادث غیرمترقبه و بحران‌های احتمالی نیز استفاده می‌شود.

گفتنی است، اپراتورهای تلفن همراه از هفته های گذشته در مرزهای مهران، خسروی، چذابه و شلمچه با راه اندازی کانکس های تلفن همراه و اینترنت امکان دستیابی زائران ایرانی در مسیر کربلا به خدمات ارتباطاتی را فراهم کرده اند. علاوه براین، از سوی ایران در برخی از مکان های خاص و اطراف برخی از موکب ها، وای فای رایگان در اختیار زائران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار