ارسال 367 میلیون محموله پستی در ایران

0
152
ارسال 367 میلیون محموله پستی در ایران

در سال 97 حدود 367 میلیون محموله پستی در کشور ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، محموله های پستی سال به سال کمتر می شوند و در سال گذشته نیز 367 میلیون محموله از این طریق ارسال شده که نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

بنابراین گزارش، آمار ترافیک مرسولات پستی تا پایان سال ۱۳۹۷، ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰ بوده است در حالیکه در سال ۱۳۹۶ محموله های پستی ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ بوده. این روند نزولی به گونه ای است که در سال ۱۳۹۵حدود  ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱ محموله از طریق پست جابجا شده است.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۴، ترافیک مرسولات پستی ۶۷۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۸۷ بوده و این سال بیشترین حجم تبادلات پستی در 4 سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

اما پست در ایران به منظور بازگشت به دوران رونق خود دست به اجرای پروژه های دیجیتالی زده است تا این روند نزولی را کنترل کند. در این زمینه طرح پست الکترونیک قرار است به زودی در ایران اجرایی شود و از این رو کمیته های اجرایی برای آن ایجاد شده است.

همچنین شرکت پست ایران همچنین پروژه های مختلفی نیز با اپلیکیشن های دیجیتالی از بخش خصوصی را مد نظر دارد که از این میان می توان به الوپست اشاره کرد که از 27 اردیبهشت و همزمان با روز جهانی ارتباطات کلید خورده است. از طریق این خدمت کاربران می توانند به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به شرکت پست و با استفاده از اپلیکیشن الوپیک محموله های خود را پست کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از