اروپا به دنبال برخورد با خشونت مجازی

0
144
اروپا به دنبال برخورد با خشونت مجازی

کشورهای اروپایی در تلاشند تا دستورالعملی برای مقابله با خشونت های موجود در فضای مجازی تهیه و تدوین کنند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، خشونت در فضای مجازی از سال های گذشته با به وجود آمدن گروه های تروریستی در سراسر جهان به ویژه منطقه خاورمیانه افزایش یافته است.

اروپا به عنوان قاره ای امن در مدت های اخیر از خشونت های فضای مجازی و مشکلاتی که گروه های تروریستی به وجود می آورند در امان نمانده و از این رو اتحادیه اروپا اعلام کرده که به دنبال تدوین دستورالعملی برای مقابله با این خشونت هاست.

در همین رابطه، امروز چهارشنبه 15 می 2019، رهبران فرانسه، نیوزلند و اتحادیه اروپا اجلاسی با نمایندگان شرکت های بزرگ فناوری برگزار می کنند تا اقداماتی برای حذف فعالیت های خشونت آمیز افراط گرایان در فضای آنلاین در نظر گرفته شود.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند اجلاسی به نام برنامه‌ای «ندای کریستی چرچ» را برگزار می‌کنند. این برنامه به یادبود ۵۱ نفری نامگذاری شده که در حمله یک افراط گرا به ۲ مسجد در نیوزلند کشته شدند.

علاوه بر آن رهبران انگلیس، کانادا، ایرلند، اتحادیه اروپا، سنگال، اندونزی و اردن نیز همراه نمایندگان توئیتر، مایکروسافت، گوگل، فیس‌بوک و دیگر شرکت‌های بزرگ اینترنتی در این اجلاس شرکت می‌کنند.

اهمیت این اجلاس موجب حضور رهبران و مقامات درجه یک کشورهای اروپایی در آن شده است.

گفتنی است، در فضای مجازی شاخصه های اخلاق 300 تا 400 مورد است که وفاق جهانی دارد که در زمینه پیشگیری از خشونت، کلاهبرداری، تجاوز به حریم خصوصی و غیره می توان از آن بهره مند شد. این به این معنی است که اگر این اجلاس موفق به تهیه دستورالعملی برای مقابله با خشونت در فضای مجازی شود، همه جهان می تواند از آن دستورالعمل استفاده کند. زیرا تعاریف خشونت فضای مجازی برای اغلب کشورهای جهان یکسان است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از