اخبار

ازمایش موفقیت آمیز ناسا در صحرای نوادا

کالاسودا - کالاسودا – ناسا سیستم انرژی هسته ای را با موفقیت در صحرای نوادا تست کرد.

ماه ژانویه ناسا با سازمان انرژی ایالت متحده برای آزمایش یک سیستم نیروی هسته ای به نام پروژه کیلوپاور Kilopower اعلام همکاری کرد. این آزمایش انجام شده در صحرای نوادا صورت گرفت، جایی که محققان پس از اینکه تک تک اجزا را به صورت جداگانه تست کرده بودند، به صورت کلی و روی هم سوار شده نیز مورد آزمایش قرار دادند.

رآکتور شکافت هسته ای کیلوپاور با آزمایش مقامات شروع به کار کرد و آنها نمی دانستند که آیا نتیجه ای خواهد داشت یا خیر. این فرایند در سایت امنیت ملی نوادا در یک اتاقک خلا انجام شد که سیستم آن به مدت ۲۸ ساعت با قدرت کامل ذخیره شده بود.

جالب اینجاست که این آزمایش در واقع ماه گذشته انجام شده بود، اما ناسا اطلاعات و تصاویر آن را تا امروز در اختیار رسانه ها قرار نداده بود. کارشناسان ۵ ماه بر روی این سیستم کار کردند، یک سیستم انرژی هسته ای که ممکن است روزی برای تامین انرژی فضانوردان در سفر به ماه و مریخ مورد استفاده قرار بگیرد.

این پروژه به دنبال یک راه جمع و جور برای این مسئله که انرژی کافی و قابل اطمینان برای فضانوردان وجود داشته باشد. این سیستم انرژی باید به اندازه کافی کوچک و قابل حمل باشد که در ماموریتهای فضایی مورد استفاده قرار گیرد.

از سیستم کیلوپاور اولین بار در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد، در حال حاضر این سیستم می تواند ۳ کیلووات انرژی تولید کند، اما در آینده این رقم بیشتر خواهد شد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که به جای ساخت یک سیستم بزرگتر که نیازهای کلی فضانوردان را براورده کند، می توان چند واحد کوچکتر را به یکدیگر متصل کرد تا انرژی مورد نیاز تامین شود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا