از وبسایت های ای نماد دار دارو بخرید

0
5

اگر به خرید آنلاین دارو و لوازم آرایشی علاقه مندید تنها از وبسایت های دارای نماد الکترونیک خرید کنید.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، بسیاری از علاقه مندان لوازم آرایشی و بهداشتی این روزها به خرید آنلاین رو آورده اند اما در برخی موارد به دلیل بی اعتبار بودن فروشگاه های اینترنتی دچار ضرر و زیان می شوند.

این در حالی است که به آن ها توصیه شده که از وبسایت های معتبر خرید کنند. در این باره اعلام شده که خریداران هنگام خرید کالای آرایشی و بهداشتی یا هر کالای دیگر از فروشگاه اینترنتی به وجود نماد اعتماد الکترونیک در سایت توجه داشته باشند و اگر کالایی که به دستشان رسید مشکلی از قبیل تقلبی بودن، تاریخ گذشته بودن یا هرگونه اشکال در شکل ظاهری داشت با کارشناسان واحد آرایشی و بهداشتی معاونت‌های غذا ودارو دانشگاه‌های علوم پزشکی تحت پوشش خود در میان بگذارند.

البته در این میان تعدادی داروخانه اینترنتی نیز راه اندازی شده که هم کسانی که دارو می خواهند و هم خریداران اینترنتی لوازم آرایشی به آن ها مراجعه می کنند. حالا در خصوص خرید از این داروخانه ها هم توصیه هایی شده است.

در این باره یک عضو نهادهای ارائه دهنده مجوز به داروخانه های اینترنتی تاکید کرده که عبارت دقیق مجوزهایی که ما تحت عنوان داروخانه اینترنی صادر می کنیم “فروش اینترنتی فرآورده‌های سلامت غیردارویی” است و شهروندان باید توجه کنند که نباید هیچ گونه دارویی در داروخانه اینترنتی به فروش برسد. محصولات آرایشی و بهداشتی، مکمل‌های تغذیه ای و ورزشی، شیر خشک، گیاهان دارویی به صورت فرآوری نشده، دمنوش، فرآورده‌های طبیعی و سنتی حاوی گیاهان دارویی و ملزومات مصرفی پزشکی از جمله کالاهای مجاز به فروش در داروخانه اینترنتی هستند.

گفتنی است، جهت آشنایی بیشتر کارکنان فروشگاه‌های اینترنتی با قوانین فروش، دوره‌های مختلف آموزشی برگزار کرده‌ و در این دوره‌ها کارشناسان، فروشندگان و به ویژه انباردارها را با اصالت کالا آشنا می کنیم، همچنین طی این دوره‌ها بر توجه و دقت به اصالت و تاریخ مصرف کالای موجود در فروشگاه‌ها تاکید می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از