Peacock ، نام سرویس استریم جدید NBCUniversal شد

0
164

نام سرویس استریم NBCUniversal سرانجام مشخص شد: Peacock. این نام بر اساس لوگوی نمادین NBC یا همان طاووس رنگی است که هنگام پخش برنامه در پایین صفحه تلویزیون ها قرار دارد. بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، این یک ادای احترام به “میراث غنی NBCUniversal برای ایجاد فیلم های محبوب، سریال های تلویزیونی، شخصیت ها و فرانشیزهایی است که در فرهنگ این رسانه بوده و به تعریف آینده سرگرمی خواهند پرداخت.”

محتوای استریم NBCUniversal

سرویس استریم NBC قرار است تعدادی از سریال های اصلی این شبکه را نمایش را ارائه می دهد که با NBCUniversal در یک سری دیگر از برنامه ها همکاری کرده اند ، از جمله مایک شور (he Good Place, Parks and Recreation) و سام اسماعیل (آقای ربات).  مایکل شور نظارت بر راه اندازی مجدد کمدی Punky Brewster برای این سرویس را کنترل خواهد کرد ، در حالی که اسماعیل با راه اندازی مجدد سریال علمی تخیلی محبوب Battlestar Galactica همکاری خواهد کرد. در این سرویس فیلم هایی از شبکه جهانی NBCUniversal نیز ارائه می شود.

در این سرویس همچنین فیلم های سینمایی قوی و تحسین برانگیز از Universal Pictures ،  Focus features ، انیمیشن DreamWorks ، Illumination و بزرگترین استودیوهای هالیوود ارائه خواهند شد. “علاوه بر این ، شبکه پیکاک به توانایی بی نظیر NBCUniversal برای ارائه طیف گسترده ای از محتوای قانع کننده در اخبار ، ورزش ، مستند و … “مجهز است.

زمان رونمایی و قیمتگذاری

شبکه پیکاک در آوریل 2020 با بیش از 15000 ساعت محتوا روانه بازار خواهد شد. قیمتگذاری این شبکه در تاریخی نزدیک به تاریخ اعلام خواهد شد، اما دارای مزیت های پشتیبانی شده و بدون آگهی خواهد بود.  NBCUniversal متعلق به Comcast است ، که یک سرمایه گذار در Vox Media است.

برخی از سرویس های این شبکه که اکنون روی اپلیکیشن وجود دارد نیز به صورت اختصاصی برای استریم عرضه خواهد کرد. در عین حال این شرکت بیان کرده است که می خواهد حقوق مربوط به برخی از عناوینش را برای خدمات جدید حفظ کند: “در کنار استودیوی فیلمسازی، شرکت یونیورسال قصد دارد که تم پارک ها و کانال های کابلی مانند MSNBC، CNBC و USA را از آن خود کند. ما انتظار داریم که سرویس هایی را نیز برای دستگاه های تلفن همراه از طریق اپلیکیشن هایی برای کاربران اندروید و ios ارائه کنیم.”

رقبای  NBCUniersal چه خدماتی را ارائه کردند؟

همانطور که در بالا بیان شد دیسنی پلاس در حال آماده سازی برای ورود به بازار تحت سلطه نتفلیکس و آمازون پرایم ویدئو است. این دو سرویس به ترتیب با 130 و 100 میلیون مشترک، بخش عمده ای را صنعت اشتراک ویدئو را تشکیل می دهند. دیسنی در مقایسه با این دو پلتفرم مزیتی در ارائه خدماتی دارد که دارای حق امتیاز خود هستند. دیسنی علاوه بر راه اندازی سرویس استریم خود، قصد دارد که سهام اکثریت را در Hulu  بگیرد و به سهامدار اصلی این سرویس استریم تبدیل شود. دیزنی زمان دقیق رونمایی از این سرویس رافعلا به طور رسمی بیان نکرده است و تنها می دانیم که این سرویس در سال 2019 رونمایی خواهد شد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از